Ударен през целия сезон, Jaguars QB Lawrence сега се справя с изкълчено рамо за хвърляне
AP News | 2023-12-26 | 22:25:21

ДЖАКСЪНВИЛ, Флорида (AP) — Куотърбекът на Джаксънвил Jaguars Тревър Лорънс има изкълчена AC става в рамото за хвърляне, но треньорът Дъг Педерсън казва той може да тренира по-късно тази седмица.

Педерсън казва, че Лорънс „напредва“ и „той е малко болен“.

„Справя се по-добре днес, отколкото вчера“, каза Педерсън във вторник . „Ще видим къде е отново утре.“

Ягуарс (8-7) са домакини на Каролина (2-13) в неделя, като Джаксънвил се опитва да сложи край на поредицата от четири загуби и да запази живи надеждите да се класира след сезона за втори път от толкова много сезони.

Лорънс стартира 51 последователни мача, откакто Джагс го избраха с първия общ избор в проекта за 2021 г. Той беше ударен както никога досега напоследък, имайки изкълчено коляно, изкълчен глезен, сътресение и сега изкълчено рамо.

Лорънс се приземи на дясното си рамо, докато се гмуркаше за първи удар при игра четвърти и 1 в третата четвърт на неделната загуба с 30-12 в Тампа Бей. Той едва можеше да вдигне ръката си в съблекалнята след мача.

Той беше неефективен, преди да се нарани, хвърли две прихванати пасове и загуби опипване, докато Джаксънвил изоставаше с 30-0 по пътя към четвъртата поредна игра загуба. Лорънс завърши 17 за 29 подавания за 211 ярда и всичките му три пропуска доведоха до тъчдаун в Тампа Бей.

Разочарованието на Лорънс изглежда достигна нов връх след мача.

„Изглежда, че дори не тренираме“, каза Лорънс. „Нещата, които правим, изглеждат изгубени, няма чувство за спешност. Искам да кажа, че списъкът продължава и продължава. Имам чувството, че имаме добри седмици на подготовка и имам чувството, че сме подготвени да влезем в мачове и тогава нещо се случва в деня на играта през последния месец, когато всичко просто се разпада.

„Трябва да разберем това. Всички сме заедно. Това е нашият сезон. Работихме усилено, за да бъдем в тази позиция, и сме близо до това (да я изхвърлим), така че трябва да го разберем.“

Лорънс има осем подигравания (пет прихващания, три тъчдаун) в последните три мача на Джаксънвил, което му дава 23 тъчдауна (19 подавания, 4 ръшинга) и 19 връщания (12 INT, седем тъч) за сезона.

Той е измъчван от пореста офанзивна линия, която се бореше да създаде дупки и да задържи Лорънс изправен. Като допълнение към неволите на отбора, приемниците Крисчън Кърк и Зей Джоунс пропуснаха време и техните резервни копия не изглеждат на една и съща страница с куотърбека.

„Единственото нещо, което знам, е да съм тук лига (е) всеки иска да сочи пръст някъде“, каза Педерсън. „Трябва да свършим по-добра работа, като се грижим за футбола. Не става въпрос за пиесите. Трябва да се справим по-добре и трябва да се погрижим за футбола в крайна сметка.

„Те ни дават шанс да печелим футболни мачове. Ако не го направим, тогава отново ще седим тук и ще говорим за това. За мен това са явните разлики в момента между победа и загуба.“