Ударите от фаул на Джордан Райт доведоха до завръщането на LSU при победата с 64-63 над номер 11 Южна Каролина
AP News | 2024-02-17 | 01:02:34

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Джордан Райт имаше 14 точки, включително две свободни хвърляния, пет секунди преди края, когато LSU изтри 16- точка дефицит през второто полувреме, за да победи номер 11 Южна Каролина с 64-63 в събота.

Тигрите (13-12, 5-7 Югоизточна конференция) изоставаха с 41-25 след 3 точки на Закари Дейвис с 16:58 за игра. Тогава LSU намери своя офанзивен поток.

Южна Каролина (21-5, 9-4) имаше последен шанс, но тройката на Якоби Райт от левия ъгъл се удари в ръба и отскочи.

Играчите на LSU скочиха и крещяха в празнуване, докато голямата публика на домакините стоеше в шок.

Тайрел Уорд поведе Тигрите с 16 точки. Пойнтгардът Трей Ханибал, който игра два сезона в Южна Каролина, имаше най-високите 12 борби в мача.

Това погледна, когато Южна Каролина отвори второто полувреме с 9-0 за преднината си от 16 точки. Вместо това Gamecocks загубиха две поредни за първи път този сезон.

B.J. Мак имаше 18 точки и 9 борби, за да поведе Южна Каролина. Изглеждаше, че Gamecocks може да избягат с победа, след като Ta’Lon Cooper направи 3 точки от върха на ключа за преднина от 63-60 с 28.1 секунди преди края.

Но Джордан Райт кара за пауза с 15,9 секунди преди игра, за да намали преднината и Тигрите принудиха равенство при входящия пас към Мак.

Джордан Райт, водещият голмайстор на отбора този сезон, влезе отново и беше фаулиран от Колин Мъри-Бойлс. Той нанесе и двата фаул удара за печелившите точки.

След като изоставаше с пет по средата на първото полувреме, Южна Каролина изглежда пое контрола с поредица от 21-4, водена от Майлс Стют и Мъри-Бойлс.

Стют, трансфер на Вандербилт, вкара тройка, за да изравни нещата на 13, след това Мак игра с 3 точки, което изведе Южна Каролина напред.

Мъри-Бойлс добави още един вътрешен удар, а Стют игра за 3 точки. Когато Мак удари къс удар, Южна Каролина поведе с 29-17.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

LSU: Това беше първата победа на Тигърс на пътя срещу отбор от Топ 25 след победата в Кентъки през 2019 г. Това със сигурност беше добре дошъл резултат за програма, която загуби шест от своите последните седем игри на SEC, включително последните пет на път.

Южна Каролина: Gamecocks не са загубили самообладание през този сезон, което ги прави една от най-големите изненади на колежанския баскетбол. Но типично надеждната защита на Южна Каролина се разпадна през второто полувреме. Отборът трябва да затегне това, ако се надява да продължи да преследва титла в лигата.

LSU ще се завърне у дома, за да се изправи срещу номер 21 в Кентъки в сряда вечер.

Южна Каролина отива срещу Мисисипи в събота.