Уембаняма има 26 точки и 11 борби, Спърс развали завръщането на Бол в Хорнетс
AP News | 2024-01-13 | 05:56:33

САН АНТОНИО (АП) — Виктор Уембаняма имаше 26 точки и 11 борби, а Сан Антонио Спърс победиха Шарлът със 135-99 в петък вечер, разваляйки Хорнетс завръщането на звездата ЛаМело Бол след отсъствие от 20 мача.

Уембаняма беше 9 за 14 от полето, като отбеляза 2 от 3 тройки и имаше две блокирания за 20 минути.

Бол имаше 28 точки, пет асистенции и пет откраднати топки в първия си мач, след като изкълчи десния си глезен на 26 ноември в Орландо.

Сан Антонио успя да седи като титуляр през по-голямата част от последната четвърт, като същевременно натрупа преднина от 36 точки срещу Шарлът с малко играчи. Спърс приемат Чикаго в събота вечер

Тери Розиър добави 16 точки за Хорнетс. Докато Бол се завърна, Шарлот все още е без Гордън Хейуърд (разтегнат ляв прасец), Пи Джей Уошингтън (изкълчен десен крак) и Марк Уилямс (натъртен гръб).

За Сан Антонио Дъг Макдермот имаше 14 точки, Джеръми Сочан 13 и Девин Васъл 12.

Шпорите спечелиха две поредни победи за втори път този сезон, с най-лошата серия от 18 загуби на франчайза и приплъзване от шест мача между тези серии.

Сблъсъкът между Уембаняма и Брандън Милър, първите два избраника в драфта на НБА, се провали, когато Милър натърти долната част на гърба си, след като падна с главата напред в стойката на коша две минути във второто тримесечие.

Нападателят на Спърс Келдън Джонсън беше оценен като груб фаул 1, след като се опита да попречи на опита за забивка на Милър. Милър остана на корта няколко минути, преди да накуцва към съблекалнята.

Уембаняма имаше последователни забивки, последвани от удар с една ръка, за да отвори второто полувреме. Уембаняма пресече Ник Ричардс на линията за 3 точки, спринтира през центъра на алеята и хвърли забивка с дясна ръка, за да изведе Спърс със 75-48 две минути след второто полувреме.