Уембаняма има рекордни за кариерата си 10 блокади в трипъл-дабъл, Спърс победиха Раптърс, за да се сблъскат със 7 мача
AP News | 2024-02-13 | 05:01:19

ТОРОНТО (AP) — Виктор Уембаняма имаше 27 точки, 14 борби и рекордни за кариерата си 10 блокади във втория си мач трипъл-дабъл, Девин Васъл добави 25 точки и Сан Антонио Спърс прекъсна поредица от седем загуби, като победи Торонто Раптърс със 122-99 в понеделник вечер.

Уембаняма направи 10 от 14 опита и направи пет асистенции и две откраднати топки за 29 минути, когато Спърс спечелиха за първи път от 27 януари срещу Минесота. Предишният му рекорд в кариерата за блокове беше осем, поставен срещу Мемфис на 18 ноември. Той води в НБА в тази категория.

Това беше първият трипъл-дабъл с блокове, откакто Клинт Капела имаше 13 точки и 19 борби и 10 блокирания за Атланта срещу Минесота на 22 януари 2021 г. Това беше и последният път, когато някой в ​​НБА блокира 10 удара в мач.

Джеръми Сочан вкара 16 точки, а Келдън Джонсън добави 12, след като Сан Антонио прекъсна серия от четири загуби на пътя.

Три Джоунс направи 10 асистенции за Спърс. Сан Антонио завърши с 37, което е едно по-малко от рекорда за сезона.

Грейди Дик вкара 18 точки, Кели Олиник имаше 17 и Ар Джей Барет 13 за Раптърс, които спечелиха последните шест срещи със Сан Антонио. Торонто загуби 14 от 18.

Мачът на звездите на Торонто Скоти Барнс, който регистрира третия си трипъл-дабъл за сезона при домакинската загуба от Кливланд в събота, имаше девет борби и девет асистенции срещу Спърс, но вкара 3 за 15 и вкара седем точки.

Уембаняма блокира началния удар на Торонто в мача, последва с тройка, след което добави аллея-ооп забивка, когато Спърс започнаха с 10-0 и поведоха 34-28 след една четвърт. Новакът имаше девет точки, четири борби и три блокади в първия.

Васел вкара 13 точки във втората, а Уембаняма имаше 10, докато Сан Антонио увеличи преднината си до 67-50 на полувремето. Спърс отбелязаха 15 точки след девет загуби на Торонто през втората четвърт.

Вембаняма стреля 7 за 8 през първото полувреме. Той направи и двата си опита за 3 точки, като Сан Антонио беше 7 от 13 от дистанция през първите две четвърти.

Вембаняма блокира шест изстрела в третата, а Васел вкара 12 точки, докато Спърс изпревариха Раптърс с 36 -25, за да поведе със 103-75 към четвъртия.

Спърс: Посещение на Далас в сряда.

Раптърс: домакин на Индиана в сряда.