Уест Хем и Брентфорд бяха изхвърлени от ФА Къп, тъй като мечтата на Ийстли от 5-то ниво да играе с Ман Юнайтед приключва
AP News | 2024-01-16 | 00:44:33

Екипите от Висшата лига Уест Хям и Брентфорд напуснаха ФА Къп във вторник, тъй като мечтата на Ийстли от петото ниво да приеме могъщия Манчестър Юнайтед в четвъртия кръг бе унищожен.

Уест Хям загуби с 1-0 от втородивизионния Бристол Сити в едно от петте повторения на третия кръг, като единственият гол падна в третата минута след грешка в защита на Константинос Мавропанос. Гостите също бяха изгонени Саид Бенрахма в началото на второто полувреме за ритане срещу съперник.

Брентфорд беше победен с 3-2 след продължения от Уулвърхемптън в мач от Висшата лига на Молиню. Бразилският нападател Матеус Куня отбеляза заключителния гол от дузпа в добавеното време на първото полувреме в продълженията, като мачът завърши 2-2 в редовното време.

Вълците ще играят с местния съперник Уест Бромич Албион.

Лутън беше другият отбор от топ дивизията в действие и трябваше да изостава, за да спечели с 2-1 третодивизионния Болтън. Тахит Чонг и Чиедози Огбене отбелязаха за Лутън.

Eastleigh, който е на 11-то място в Националната лига, се опитваше да уреди изгодна среща с Man United и един от най-несъответстващите мачове в новата история на състезанието.

Въпреки това, загуба с 3-1 у дома от Нюпорт Каунти означава, че това ще бъде клубът от четвърто ниво от Уелс, който ще се изправи срещу отбора на Ерик тен Хаг на 28 януари. Нюпорт, който е на 17-то място във Втора лига, загуби от Тотнъм в четвъртия кръг през 2018 г. и Манчестър Сити в петия кръг през 2019 г.