Уилър и Како водят Рейнджърс до победа с 5-2 над Кракен в MSG
AP News | 2024-01-17 | 05:16:19

НЮ ЙОРК (АП) — Блейк Уилър имаше два гола, Каапо Какко отбеляза във втория си мач след дълго отсъствие поради контузия и Ню Йорк Рейнджърс победи Сиатъл Кракен с 5-2 във вторник вечер.

Игор Шестеркин направи 28 спасявания, докато Рейнджърс спечели втория си пореден мач след четири поредни загуби. Винсент Трочек и Ерик Густафсон вкараха през първия период за Ню Йорк.

Джордан Еберле и Джаред Маккан отбелязаха головете за Сиатъл.

Рейнджърс идваха след домакинска победа с 2-1 над Вашингтон в неделя, за да спрат да се поднасят. Поредицата от девет победи на Сиатъл приключи със загуба с 3-0 от Питсбърг в понеделник.

Мика Зибанеджад и Адам Фокс направиха по две асистенции за Рейнджърс, които са с 5-0-1 срещу Кракен – разширяващ се франчайз през 2021-22 г. – и ги надминаха с 22-12.

Рейнджърс се подобри до 13-5-1 срещу отбори от Западната конференция този сезон и 8-2-0 срещу опоненти от Тихоокеанската дивизия. Ню Йорк е 15-6-0 по средата на домакинската си програма.

Трочек откри резултата в пауърплея в 8:22 на първия, пренасочвайки силен пас от Артеми Панарин покрай вратаря на Кракен Крис Дрийджър за неговият 14-и гол. Фокс също асистира.

Трочек има 14 точки, включително шест гола, в последните си девет мача. Панарин води Рейнджърс с 60 точки, включително 27 гола, и има точки в 36 от 43 мача на Ню Йорк този сезон.

Рейнджърс отбелязаха поне един пауърплей гол в 13 от последните си 18 мача.

Еберле изравни в 10:41 на първия със собствен пауърплей гол. Еберле хвърли шайбата покрай Шестъркин за шестия си път за сезона. Маккан и Оливър Бьоркстранд асистираха.

Густафсон върна Рейнджърс напред в 11:09 с гол без асистенция, негов четвърти.

Уилър направи 3-1 с отклонение при 12 :32 от втория. Джони Бродзински и Брейдън Шнайдер направиха асистенции.

Како увеличи преднината с третия си гол за сезона и първи след 20 ноември в Далас. Какко се завърна за победата над Вашингтон в неделя, след като пропусна 21 мача заради контузия в долната част на тялото, получена срещу Бъфало на 27 ноември.

Како прехвърли шайбата покрай Дрийджър, след като получи пас от бекхенд от Зибанеджад, който прокарваше по лявото крило. Крис Крейдър също помогна. Зибанеджад има точки в 13 от последните си 17 мача.

McCann направи 4-2 с пауърплей гол при 14:24 на третия, най-добрият му отбор 17-и за сезона.

Уилър вкара своя втори гол за нощта и седми за сезона на празна врата при 17:22.

Рейнджърс: Посетете Вегас Голдън Knights в четвъртък вечер, за да започнат пътуване от четири игри.

Kraken: Играйте в Едмънтън в четвъртък, за да завършите пътуване от шест мача, най-дългото им за сезона.