Уилър отбеляза 20 точки през второто полувреме, MTSU изтри дупката от 18 точки, за да победи Луисвил в турнира на NCAA
AP News | 2024-03-22 | 22:08:49

БАТЪН РУЖ, Луизиана (AP) — Савана Уилър отбеляза 20 от своите 22 точки през второто полувреме и не , 11 поставената Мидъл Тенеси преодоля дефицит от 18 точки през втората четвърт, за да победи шестия поставен Луисвил със 71-69 в първия кръг на женския NCAA турнир в петък.

Джалин Грегъри вкара 24 за MTSU (30 -4), който спечели 20-ата си поредна игра и не е губил, откакто паднаха от Гранд Каньон на 30 декември. Blue Raiders успяха да постигнат третото най-голямо завръщане в първите кръгове в историята на турнира.

Център Anastasiia Boldyreva отбеляза 11 точки, 12 борби и три блокирани удара за Blue Raiders, които се класираха за втория кръг на турнира за пети път и за първи път от 2007 г.

MTSU ще играе в неделя срещу победителя от мача в петък между номер 3 семена LSU и 14-та семена Райс.

Оливия Кохран имаше 17 точки и 10 борби, а Нина Рикардс вкара 12 точки за Луисвил (24-10), който почти се върна от пасив от осем точки в последните две минути. Кардиналите успяха да достигнат до пет поредни регионални финала преди този сезон.

3 на Сидни Тейлър за 5 секунди до края направи 71-69, а Та’Мия Скот от MTSU пропусна два наказателни удара. Това позволи на Мериса Ръсел да опита удар от половин корт за победата, който удари таблото и ръба, преди да отскочи.

Луисвил изгради голяма ранна преднина отчасти, като отбеляза четири от първите си пет опита за 3 точки, като всеки от тях беше различен от играч.

Blue Raiders изглеждаха обезпокоени рано, като пропуснаха 10 от първите си 13 удара. Първият период завърши с открадване на топката от Ръсел на Болдирева и реализиране на откъсване точно преди последния сигнал, за да даде преднина на Кардиналс с 28-12.

Луисвил поведе с цели 18 точки, когато Ръсел направи 3 38-20 с 4:18 до края през втората четвърт, но тогава MTSU започна да намалява разликата.

Покриването на Скот, 3 на Грегъри и на Уилър го намаляват до 38-27 на полувремето и MTSU пренася тази инерция в третата четвърт, затваряйки се до 44-40 при второто 3 на Уилър в играта.

>

Нов удар на Уилър 3, последван от три наказателни удара на Скот, след като тя беше фаулирана на периметъра, изравни на 48 с 1:33 до края на третия. След това Уилър преобразува експлозивен стремеж през няколко сближаващи се защитници в подреждане, покривайки серия от 8-0, която постави Сините рейдери в предни позиции с 50-48 и създаде изпълнена с напрежение четвърта четвърт.

ГОЛЯМА КАРТИНА< /h2>

MTSU: Wheeler беше безстрашен след колебливо начало, като отбеляза пет от седем изстрела – включително и трите тройки, които направи – през второто полувреме. Blue Raiders продължиха да разчитат много на титулярите си. Това беше седмият път през този сезон, когато нямаха точки от резервната скамейка.

Луисвил: След почти 47% стрелба през първото полувреме, Кардиналс направиха само 33,3% през второто, когато пропуснаха шест от седем 3- точкови опити. Кардиналите загубиха, въпреки че превъзхождаха MTSU с 41-34 и превъзхождаха Сините Рейдърс с 34-22 в боя.

Сините Рейдърс се завръщат в действие в неделя, докато сезонът в Луисвил приключва една победа по-малко от потенциална възможност да се изправи срещу бившата си съотборничка Хейли Ван Лит, сега с LSU, във втория кръг.