Уилям Еклунд отбелязва хеттрик с гол за продължения, а Девин Кули печели първа победа, докато Шаркс победиха Блус с 3-2
AP News | 2024-04-07 | 03:08:19

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Уилям Еклунд вкара в продълженията, за да завърши хеттрик, Девин Кули направи 34 спасявания при първата си победа в НХЛ, а Сан Хосе Шаркс победи Сейнт Луис Блус с 3-2 в събота.

Еклунд погреба удар с китката си при пробив 2-на-1 3:56 в продължението. Акулите отговориха, след като сините се върнаха от пасив от 2-0 в третия период с голове на Джордан Киру и Брейдън Шен, които изравниха при 17:31, след като Сейнт Луис дръпна вратаря за допълнителен играч.

Еклунд вкара два гола в пауърплей с разлика от минути във втория период за първия многоголов мач на 21-годишния играч. Кули, роден в Лос Гатос, спечели победата в третия си старт в кариерата.

Акулите подобриха до 3-0 срещу сините тази година и нанесоха нов удар на слабите надежди на Сейнт Луис за плейофите. Сините влязоха в мача със седем точки изоставане от Лос Анджелис Кингс - които приемат Ванкувър Кенъкс по-късно в събота - за последното място с уайлд кард в Западната конференция с шест мача до изиграване.

Сан Хосе беше загубил 22 от последните си 25 мача, датиращи от 31 януари.

Джоел Хофер направи 22 спасявания за Сейнт Луис.

Сините — които одраскаха редовните играчи Тори Кръг, Кевин Хейс и Сами Блейс — са единственият отбор, който Акулите са побеждавали няколко пъти през сезона досега, включително миналата седмица, когато Сан Хосе записа загуба от девет мача с 4-0 в Сейнт Луис.

Защитникът на Шаркс Кейлън Адисън получи неправилно поведение в края на първия период, след като оспори дузпа за кръстосана проверка. Джейк Нейбърс, който получи удар от Люк Кунин от Шаркс през втория период, напусна играта с контузия в горната част на тялото.

Колин Граф, най-новото попълнение на Шаркс, направи своя дебют на втора линия. 21-годишният Граф, считан за най-добрия свободен агент на NCAA, подписа с Sharks в четвъртък, след като привлече голям интерес в лигата и докладва незабавно на отбора.

Граф, финалист за наградата Хоби Бейкър през последните два сезона, имаше 22 гола и 27 асистенции в 34 мача в Quinnipiac University миналата година. Той каза, че е избрал Сан Хосе, защото отборът е бил честен с него и той е познавал новите си съотборници от Североизток.

Роденият в Масачузетс би трябвало да получи много възможности да расте с възстановяващите се Шаркс, на които остават шест мача този сезон.

Блус: Посетете Anaheim Ducks в неделя.

Sharks: домакин на Arizona Coyotes в неделя.