Уилямс, Брум водят №13 Обърн до 101-61 поражение на №11 Южна Каролина
AP News | 2024-02-15 | 06:08:48

ОБЪРН, Алабама (AP) — Джейлин Уилямс вкара 23 точки, а Джони Брум добави 21, за да поведе №13 Обърн към победа със 101-61 над 11-ата Южна Каролина в сряда вечерта, най-неравностойната победа на Тигрите над класиран отбор.

Тигрите (20-5, 9-3 Югоизточна конференция) се преобърнаха до 22 -точка преднина на полувремето и прекъсна поредицата от седем победи на Южна Каролина. Те се изравниха на второ място с Gamecocks (21-4, 9-3) в класирането на лигата, точно зад Алабама с 9-2.

И двамата големи мъже за Auburn нанесоха голяма част от щетите си от далечно разстояние и отборът осигури своя шести сезон с 20 победи през последните седем години.

Уилямс стреля 5 от 7 тройки, правейки четири през първото полувреме. Брум беше 4 от 5 и изтощи и трите си опита през второто полувреме.

Три Доналдсън имаше 11 точки, а Чад Бейкър-Мазара добави 10 за Тигрите, които блеснаха водещата защита на SEC. Gamecocks дойдоха, допускайки само 64 точки на игра и не бяха позволили повече от 77.

Мийчи Джонсън имаше 22 точки за Геймкокс, но му беше отсъден технически фал, след като избута Бейкър-Мазара късно.

Колин Мъри-Бойлс добави 19 точки и седем борби за Южна Каролина. Първокурсникът беше от 31 точки срещу Вандербилт, когато отправи 14 от 17 удара. Би Джей Мак вкара 14.

Тигрите започнаха блестящо, като изградиха преднина от 50-28 на полувремето, ограничена от тройката на Бейкър-Мазара две секунди преди края. Уилямс направи три поредни 3-ки по време на една последователност, след като Обърн пое контрола с 18-3 серия.

Южна Каролина успя да намали до 16 в началото на второто полувреме, но Брум отбеляза следващите осем точки на Обърн, включително чифт тройки. Оттам маржът продължаваше да се увеличава.

Отборите са се срещали 50 пъти и това беше първият път, когато и двамата влязоха в играта с класиране.

Южна Каролина: Удар от 34,6% и загуби седмия си пореден мач срещу Тигрите. ... Джонсън и Мъри-Бойлс комбинираха 21 от 28-те точки на Gamecocks през първото полувреме.

Обърн: Направи 19 от 30 удара през първото полувреме (63,3%). ... Тигрите са 13-0 на Neville Arena и остават единственият отбор на SEC без загуба у дома.

Южна Каролина ще бъде домакин на LSU в събота.

Обърн е домакин на Кентъки номер 22 в събота.