Уилямс, Гилджъс-Александър, водят OKC до победа с 97-89 в игра 4 -- и победа над Пеликанс
AP News | 2024-04-30 | 05:16:18

НЮ ОРЛИАНС (АП) — Джейлън Уилямс изтъкна представяне от 24 точки с поразителни 3 с остават три минути и Оклахома Сити Тъндър победи Ню Орлиънс Пеликанс с 97-89 в понеделник вечерта, за да завърши четири мача от серията си от плейофите в първия кръг.

Шай Гилгеус-Александър имаше 24 точки и 10 борби за Оклахома Сити, който изоставаше с пет през четвъртата четвърт, преди внезапно да овладее контрола с комбинация от задушаваща защита и опортюнистична стрелба.

Ню Орлиънс водеше с 80-75 и имаше шанс да вземе това, което би трябвало беше най-голямата преднина за двата отбора, когато Хосе Алварадо блокира Гилгеус-Александър и изпрати Си Джей Макколъм в другата посока при почивка двама на един.

McCollum обаче не успя да превърне в ръба. Скоро след това връщането на Чет Холмгрен и 3 на Джош Гиди изравниха на 80 и предизвикаха решителна серия от 18-2, ограничена от втория шанс 3 на Уилямс, който изведе Тъндър с 93-82 с 3:08 до края.

Ню Орлиънс, който игра цялата серия без звездния мощен нападател Зион Уилямсън, така и не се възстанови.

Гиди и Холмгрен вкараха по 14 точки. Холмгрен също имаше девет борби.

Макколъм вкара 20 за Ню Орлиънс, който продължава да бъде измъчван от слаба стрелба за 3 точки. Пеликанс удариха само осем от 34 удара от дълбочина (23,5%).

Йонас Валанчунас имаше 19 точки и 13 борби, но можеше да направи повече, ако не беше ограничен от фалове до 26 минути на корта. Наджи Маршал отбеляза половината от тройките на Пеликанс и завърши с 16 точки.

Тъндър имаше преднина от 44-43 на полувремето в мач, който беше силно конкурентен през три четвърти, с 18 смени на преднината и нито един отбор не водеше с повече от пет.

Ню Орлиънс остана близо, въпреки липсата на Брандън Инграм девет от първите си 10 удара и 12 от 14 за мача.

Наказателни удари на Инграм 3 секунди преди края през третата четвърт, които дадоха преднина на Пеликанс със 71-70 в края на периода, но той завърши само с осем точки, когато се нуждаеше от повече от него с Уилямсън извън от състава.