Уилямс вкарва 17, за да помогне на номер 13 Обърн да победи Мисури със 101-74, сваляйки Тайгърс до 0-17 в SEC
AP News | 2024-03-06 | 07:09:49

КОЛУМБИЯ, Мисури (AP) — Джейлин Уилямс вкара 17 точки, за да поведе шест играча в двуцифрен брой като Номер 13 Обърн победи последния Мисури със 101-74 във вторник вечерта.

Джони Брум имаше 15 точки и осем борби за Обърн (23-7, 12-5 Югоизточна конференция), който водеше почти цялата срещу борещата се програма на Мисури, която е без победа в лигата. Чад Бейкър-Мазара добави 15 точки и седем борда.

Обърн достигна рекорда си за сезона по точки в мач от SEC, изравнявайки общия си резултат при победа със 101-61 над Южна Каролина на 14 февруари. Обърн отбеляза най-добрите за сезона 104 точки при победа над Индиана на 9 декември.

Обърн доминираше в чашата, изпреварвайки Мисури с 41-28 и държейки предимство от 22-7 в точките за втори шанс.

Шон Ийст II поведе Мисури (8-22, 0-17) с 21 точки, а Тамар Бейтс добави 12, всичките през първото полувреме. Ейдън Шоу изравни връх в кариерата си с девет борби.

Обърн започна второто полувреме с поредица 10-2 и надигра Мисури с 57-35 през последните 20 минути, за да се подобри до 12-0 този сезон, когато отбеляза поне 85 точки.

Мисури изостана 44-39 на полувремето, след като задържа Обърн до 2 от 14 стрелба зад дъгата за три точки, докато реализира 15 от 16 наказателни хвърляния.

Обърн: Тигрите остават математически живи за поне дял от титлата от редовния сезон на SEC. 12-те победи на Auburn в SEC са пети най-много в историята на програмата, а неговите 23 победи за сезона са седмите най-много в историята на училището.

Мисури: Тигрите се нуждаят от победа в LSU в събота, за да не останат без победа в конферентен мач за първи път, откакто завършиха 0-5 в конференцията на Missouri Valley през сезон 1907-08.