Уилямс вкарва 22 като номер 16 Обърн побеждава трудно стрелящия Тексас A&M с 66-55
AP News | 2024-01-10 | 07:08:50

ОБЪРН, Алабама (AP) — Джейлин Уилямс отбеляза 22 точки, а номер 16 Обърн не се отказа от игра от игра в последните девет минути, за да победи Texas A&M с 66-55 във вторник вечерта.

Тройка на Уилямс от върха на ключа победи зумера на часовника за удар 52 секунди до края и подпечата осма поредна победа за тигрите (13-2, 2-0 Югоизточна конференция).

Тексас A&M (9-6, 0-2) пропусна последните си 10 изстрела и нямаше гол от игра след 9:15 марка. Обърн отбеляза последните седем точки, включително по две наказателни удара от K.D. Джонсън и Тре Доналдсън.

Уилямс стреля 8 от 10 и имаше осем борби и три асистенции за Обърн. Джонсън добави 14 точки от резервната скамейка, а водещият реализатор Джони Брум имаше 10, като вкара 8 от 10 от линията за наказателни удари.

Водещият голмайстор на Texas A&M Уейд Тейлър IV имаше най-ниските за сезона осем точки, с 10 под средното за сезона. Той стреля 2 от 16 и пропусна всичките осем опита за 3 точки.

Хенри Коулман III поведе Агис със 17 точки, а Тайрис Радфорд вкара 14.

Коулман превърна игрите за три точки — кош и наказателно хвърляне — в три поредни гола от игра, докато Texas A&M обърна девет- дефицит от точки в преднина в средата на второто полувреме при 3-точка на Радфорд.

Но след това Уилямс увенча серия от 8-0 на Обърн с обратна позиция за предимство от 54-48 с 5:45 до края. Преди това Брум отбеляза шест последователни точки при четири наказателни удара и едно отлагане.

Агис останаха близо, като направиха първите си 13 наказателни удара от второто полувреме, но стреляха 29% (18 от 62) от пода като цяло.

Обърн скочи с девет места в топ 25 на AP класиране тази седмица след победа с 83-51 в Арканзас, най-голямото поражение на Razorbacks в Bud Walton Arena. На Тигрите им беше много по-трудно да победят Агис, които сложиха край на водещата в нацията серия от 28 победи у дома на Обърн миналия сезон.

Тексас A&M: Допусна четири загуби в финал 2:54 и падна до 0-3 срещу класирани отбори, включително загуба със 70-66 от номер 2 Хюстън и поражение с 96-89 срещу номер 24 Флорида Атлантик. Агис имат 5-2 срещу Обърн под ръководството на треньор Бъз Уилямс.

Обърн: Направи 21 от 26 наказателни удара (80,8%) и прекъсна серия от три загуби от Агис.

ДОСТИГАНЕ НА 90

Колко опит имат Аги? Тейлър стана седмият настоящ играч на Texas A&M, който се появи в своя 90-и мач в кариерата си в Дивизия I, воден от Радфорд (134).

Тексас A&M е домакин на Кентъки номер 6 в събота.