Уилямс вкарва 26, Тъндър рали надминава Пеликанс със 119-112 след загуба на преднина от 20 точки
AP News | 2024-03-27 | 04:56:33

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Джалън Уилямс вкара 26 точки и Оклахома Сити Тъндър се събра с поредица от 12-0 по време финалните 2:31, за да избягат с победа със 119-112 над Ню Орлиънс Пеликанс във вторник вечерта, след като загубиха преднина от 20 точки в третата четвърт.

Джош Гиди вкара 25 точки, а Шай Гилгеус-Александър добави 24, включително изравняващо 3 при 1:29 оставащо време.

Сион Уилямсън имаше 29 точки и 10 асистенции, а Си Джей Макколъм вкара 23 точки за Пеликанс, които изоставаха с 88-68, преди да използват 20-2 бягат, за да върнат себе си — и тълпата — обратно в играта.

Ню Орлиънс за кратко се покачи с пет — подпомогнат от 28-foot 3 на Трей Мърфи III и движещия флоутър на Макколъм — за да поведе със 112-107 с 3:11 оставащи. Но Пеликанс не отбелязаха отново, пропуснаха последните си пет удара.

Чет Холмгрен имаше 16 точки за Оклахома Сити, която спечели за пети път в шест мача, за да издържи на половин игра зад бездейния Денвър за върха място в Западната конференция.

Мърфи и Хърб Джоунс вкараха по 16 за Ню Орлиънс, който загуби едва за втори път в осем мача и изпадна от четвъртото място в Запада.

Оклахома Сити отбеляза 62,2% (28 от 45) ) като цяло и 50% (10 от 20) от дълга дистанция през първото полувреме, когато отвори преднина от 15 точки.

Уилямс отбеляза 18 от своите точки в първото полувреме, а третите му 3 в мача дадоха преднина на Тъндър със 71-56. Обратът на Gilgeous-Alexander от 15 фута в последните секунди на втората четвърт даде на Оклахома Сити аванс от 73-58 на полувремето.

Тъндър: Домакин Хюстън в сряда вечер в първият от два поредни мача у дома.

Пеликанс: домакин на Милуоки в четвъртък вечерта във втория от шест мача у дома.