Уитмор има най-високите за сезона 25, Сенгун добавя 24, докато Хюстън Рокетс победи Торонто Раптърс със 135-106
AP News | 2024-02-03 | 05:32:18

ХЮСТЪН (AP) — Новобранецът Кам Уитмор отбеляза най-високите за сезона 25, а Алперен Сенгун има 24 точки, 13 борби и осем асистира само за три четвърти, за да изведе Хюстън Рокетс до победа със 135-106 срещу Торонто Раптърс в петък вечерта.

Хюстън водеше с двуцифрен резултат през по-голямата част от мача и водеше с 30 след три, позволявайки треньорът Име Удока ще даде почивка на титулярите си за цялата четвърта четвърт.

Новакът на Рокетс Амен Томпсън, четвъртият избор в драфта за 2023 г., също имаше рекорд за сезона с 19 точки.

Скоти Барнс имаше 28 точки, а Имануел Куикли добави 25 за Раптърс, които загубиха за шести път в седем мача.

Раптърс направиха серия 13-4, с пет точки от Куикли, за да стигнат до 84-69 с около пет минути до края на третата четвърт. Но Хюстън вкара следващите 16 точки, подчертани от две тройки от Уитмор, за да увеличи преднината до 100-69 с около минута до края на четвъртината.

Фред ВанВлийт от Хюстън отбеляза 10 точки и шест асистенции в първата среща с бившия си отбор. Той прекара първите си седем сезона в НБА с Раптърс.

Хюстън водеше със седем с около осем минути преди края на първото тримесечие, преди да направи серия от 10-2, за да направи 32-17 към края на четвърт. Рокетс не се отказаха във втория и увеличиха преднината си до 66-47 до полувремето.

Ракетс водеха с 26 след около четири минути преди края, когато рядко използваният голям човек Бобан Марянович влезе в играта под бурни овации. Публиката отново избухна, когато той направи две наказателни удара около минута по-късно, а много фенове станаха и аплодираха, когато той добави забивка около две минути преди края.

Raptors: Посетете Оклахома Сити неделя вечер.

Rockets: Посетете Минесота неделя вечер.