Уийгър записа първи хеттрик в кариерата си, Флеймс поведе Айлъндърс с 5-2
AP News | 2024-02-10 | 23:01:04

НЮ ЙОРК (АП) — Макензи Уийгър записа първия си хеттрик в кариерата си и поведе Калгари Флеймс до победа с 5-2 срещу Ню Йорк Айлъндърс на Събота.

Джонатан Хюбердо и Блейк Коулман също отбелязаха, за да помогнат на Калгари да удължи своята серия от най-високи победи за сезона до четири мача. Джейкъб Маркстрьом завърши с 35 спасявания и също така регистрира асистенция в третия мач от четири мача, за да започне втората половина на сезона след паузата на NHL All Stars.

Семьон Варламов направи 19 спасявания в 600-ото си участие в НХЛ, но кратката поредица от две победи на островитяните беше прекъсната. Брок Нелсън и Жан-Габриел Паго вкараха Ню Йорк.

Уийгър откри резултата с мек изстрел с китката от десния кръг за лице, който премина покрай блокиралото на Варламов в 3:47 на първия период.

30-годишният защитник вкара втория си гол за вечерта, за да даде преднина на Калгари с 3-0 при 15:16 на втория период. Островитяните изгубиха следите на Weegar и той взриви неоспорим еднократен удар от високо място. Якоб Пелетие и Уокър Дюър асистираха.

Нелсън приближи островитяните до два гола в началото на третия период. Мат Мартин прехвърли вратаря на Flames, а ударът на Нелсън точно от синята линия разваля предложението за изключване на Markstrom.

Huberdeau депозира реборда и вкара гол в средата на втория период, за да даде на Калгари 2-0 ръб по това време. Еднократният удар на Йегор Шарангович от горната част на десния кръг за лицево лице създаде сочен отскок, който Юбердо осребри.

Коулман добави гол от празна врата в 15:59 на третия период, което удължи Пламъците водят до 4-1.

Пейджу отбеляза седмия си гол за сезона при 17:28 на третия период.

Уигър затвори резултата и завърши хеттрика с гол на празна врата в последната минута на редовното време.