Уизардс прекъснаха поредица от 16 загуби с победа със 112-100 над Хорнетс
AP News | 2024-03-09 | 04:40:19

ВАШИНГТОН (AP) — Кайл Кузма вкара 28 точки, Дени Авдия добави 18 и Вашингтон Уизърдс прекъсна своята серия от 16 загуби със 112- 100 победа над Шарлът Хорнетс в петък вечерта.

Вашингтон достигна рекорда на отбора от 16 последователни загуби, поставен през сезон 2009-10, но Уизърдс избегнаха да претендират за марката сами. Шарлът вече има най-дългото активно занасяне в НБА от шест мача, въпреки усилията на Майлс Бриджис от 32 точки и 12 борби.

Един мач след като пропиляха преднина от 21 точки през втората четвърт срещу Орландо, Уизардс оставиха 15 точки преднина се измъкват и изостават с 10 в края на третата четвърт. Но в една нощ, когато и двата отбора имаха ужасно време да хвърлят тройки, Кузма и Авдия успяха да наранят Шарлът в частта, като атакуваха коша.

Вашингтон поведе с 85-82 след серия 17-4 и успя да затвори първата си победа от 29 януари в Сан Антонио. Уизърдс не бяха побеждавали у дома от 29 декември срещу Бруклин.

Вашингтон стреля 16 от 20 от полето в четвъртата, превъзхождайки Шарлът с 44-24.

Шарлът беше без гарда ЛаМело Бол (глезен) от края на януари, а Сет Къри и Коди Мартин бяха аут Петък със собствени проблеми с глезена. Вашингтон липсваше на Марвин Багли III (гръб) и Ландри Шамет (прасе).

Стършелите пропуснаха първите си 17 опита за 3 точки и изоставаха с 39-24 след играта за три точки на Кузма през втората четвърт. Шарлот затвори в рамките на три на полувремето.

Вашингтон имаше своя собствена суша от далечно разстояние, като пропусна 13 поредни опита отвъд дъгата през втората и третата четвърт. Хорнетс повишиха с 57-56 след забивка на Бриджис.

Кузма почти направи трипъл-дабъл, завършвайки с девет асистенции и осем борби. Авдия имаше 14 борби, а Ришон Холмс от Вашингтон имаше 14 точки и 11 борби, без да пропусне стрелба.

Стършелите: домакин на Бруклин в събота вечер.

Уизардс: В Маями в неделя вечер.