Уизърдс преодоляха трипъл-дабъла на Адетокумбо при победа със 117-113 над Бъкс
AP News | 2024-04-03 | 03:41:03

ВАШИНГТОН (AP) — Кори Киспърт отбеляза 27 точки, а Дени Авдия добави 23, за да помогне на Вашингтон Уизърдс да победи Милуоки Бъкс със 117-113 във вторник вечер въпреки трипъл-дабъла на Янис Адетокумбо.

Антетокумбо имаше 35 точки, 15 борби и 10 асистенции и достигна двуцифрен резултат и в трите категории до края на третата четвърт. Това не беше достатъчно за Милуоки, който влезе през нощта с преднина от 2 1/2 мача пред Кливланд за номер 2 в Източната конференция.

Джордан Пуул имаше 16 точки и кариера -високите 13 асистенции за Вашингтон, а Джаред Бътлър се отличи от пейката със 17 точки. Тристан Вукчевич, 7-футов новобранец от Сърбия, когото Уизардс подписаха в средата на миналия месец, отбеляза 14. Предишният му рекорд в кариерата беше 6.

Вашингтон водеше с 58-54 на полувремето, след което започна третото четвърт при серия от 12-1, за да увеличи преднината до 15. Милуоки вкара 11 от 48 от диапазона за 3 точки през нощта, но Бъкс най-накрая направиха няколко в края на третата, включително удар на Jae Crowder при сирената, намали преднината на пет.

В четвъртата част беше до две, но Вашингтон успя да издържи. Тройка на Кисперт направи резултата 113-106 и при загуба на Милуоки с четири в последната минута, Адетокумбо загуби топката вътре.

Бъкс си го върнаха и извикаха таймаут с оставащи 21,9 секунди. Крис Мидълтън направи пауза, но Антъни Гил се освободи зад пресата на Милуоки за пауза с 8,3 секунди преди игра, което върна преднината обратно на четири.

Милуоки игра без звездния страж Деймиън Лилард (разтежение на дясната част на слабините), а Кайл Кузма (контузия на дясната пета) беше аут за Уизардс. Треньорът на Бъкс Док Ривърс каза, че Лилард може да се върне още в сряда вечерта.

Бъкс загубиха Патрик Бевърли през третата четвърт, след като Пул се подхлъзна, докато караше към коша и падна в левия крак на Бевърли. И двамата играчи бяха разтърсени, въпреки че Пул успя да продължи да играе.

Бъкс: домакин на Мемфис в сряда вечер.

Уизардс: домакин на Los Анджелис Лейкърс в сряда вечер.