Уизърдс се събраха в последните шест минути за победа със 118-113, прекратявайки поредицата от две победи на Спърс
AP News | 2024-01-30 | 05:48:05

САН АНТОНИО (AP) — Кайл Кузма имаше 18 точки и 11 борби, Даниел Гафърд имаше 16 точки и 13 борби, и Вашингтон Уизърдс се събраха в последните шест минути, за да победят Сан Антонио Спърс със 118-113 в понеделник вечерта.

Девин Васъл имаше 24 точки, а Виктор Уембаняма имаше 22 точки и 11 борби в двубоя на Сан Антонио победната серия беше прекъсната. Спърс нямат три поредни победи този сезон.

Гафърд събра една изгубена топка и заби с оставащи 5,1 секунди, за да изведе Уизърдс с пет напред.

Вашингтон направи серия от 9-0, за да изравни мача при 107-107 след тройка на Джордан Пул при оставащи 3:42. Уизърдс поведоха със 114-111 при подреждането на Кузма с оставащо 1:49.

Тюс Джоунс и Марвин Багли III имаха по 15 точки, а Пуул завърши с 13 за Вашингтон, който спечели последователни мачове за първи път този сезон.

Уизърдс надиграха Спърс с 31-20 през последната четвърт, за да преодолеят груба трета част.

Всичко вървеше добре за Спърс през третата четвърт, дори когато нещата не вървяха по план.

Три минути след третата, Тре Джоунс беше принуден да направи пас напред, за да попречи на защитник да открадне пас през полето. Топката попадна в ръцете на Васел, който завърши игра за 3 точки, след като беше фаулиран при слагане.

Минута по-късно Уембаняма трябваше да прехвърли топката през главата си, преди да излезе извън границите, когато пас за алея беше хвърлен твърде далеч под ръба. Тре Джоунс събра топката и направи неоспоримо полагане, докато Вашингтон наблюдаваше.

Гафърд се заби два пъти срещу Уембаняма в първите шест минути, издигайки се, преди 7-футовият новобранец да успее да удари. Уембаняма успя да си отмъсти през втората четвърт, когато улови късия скок на Гафорд и му беше признато блокиране.

Шпорите са 2-2 по време на седем мача у дома, преди да започнат годишната си триседмична среща пътешествие, тъй като San Antonio Stock Show & Rodeo се провежда във Frost Bank Center.

Wizards: Домакин на Los Angeles Clippers в сряда.

Спърс: домакин на Орландо в сряда.