Украинката Ястремска в четвъртия кръг на Australian Open
AP News | 2024-01-20 | 05:24:34

МЕЛБЪРН, Австралия (AP) — Украинската квалификантка Даяна Ястремска изравни най-доброто си представяне в турнири от Големия шлем, като победи 27-ата в ранглистата Ема Наваро с 6-2, 2-6, 6-1 за да стигне до четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия в събота.

Поставена под номер 93, Ястремска постигна победа след един час и 46 минути, за да уреди среща или с 11-ата в ранглистата Йелена Остапенко, или с двукратната бивша шампионка Виктория Азаренка.

Ястремска беше загубила в първия кръг в последните си седем участия в Големия шлем. Тя също достигна до 16-те финали на Уимбълдън през 2019 г.

„Чувствах се доста нервна“, каза Ястремска, която отбеляза 36 уинъра. „Във втория сет почувствах лека болка във врата си и си помислих, че може да се наложи да го счупя, но не исках да го правя сам.

„Казах си просто не бъди прекалено фокусиран върху врата ви в третия сет, защото това наистина отвлича вниманието ми. Просто си казах да се наслаждавам.

Мъжкият номер 2 Карлос Алкараз играе срещу Шан Джунченг от Китай в следобедната сесия, докато номер 1 при жените Ига Светек започва нощната сесия срещу Линда Носкова.