Умелата игра на Хигинс от гол линията, полевият гол на Макферсън в OT помогнаха на Bengals да победят Vikings с 27-24
AP News | 2023-12-16 | 00:01:33

СИНСИНАТИ (AP) — Тий Хигинс направи разумно движение от гол линията, за да отбележи тъчдаун и да наложи продължения и Евън Макферсън отбеляза гол от 29 ярда, за да подпечата победата с 27-24 в събота на Синсинати над Минесота Викингс, запазвайки надеждите за плейофите на Бенгалс живи без техния звезден куотърбек.

Хигинс улови пас от 21 ярда от Джейк Браунинг с по-малко от минута до края на играта и направи акробатичен ход, за да опъне топката над голлинията и да изравни резултата при 24.

В продълженията бягане от 4 ярда от Джо Миксън го направи лесен чип удар за Макферсън с оставащи 3:11.

Бенгалс (8-6) бяха поели на своята линия от 41 ярда, след като спряха викингите (7-7) на четвърти и къс.

Синсинати изтри преднината на Минесота от 17-3 с двата си тъчдауна в четвъртата четвърт.

Браунинг отбеляза 29 за 42 за 324 ярда с два тъчдауна и прихващане. Той изпълни подавания към 12 различни приемника.

Мълънс, четвъртият куотърбек, който започва мач този сезон за Vikings, подаде за 303 ярда с две TD и две прихващания. Резервният бягащ бек Тай Чандлър записа рекорд в кариерата си със 132 ярда при бързи удари и тъчдаун за Минесота.

ТРАВМИ

Бенгалс: DT DJ Reader получи контузия на десния си крак в началото на мача и беше обявен за аут. ... CB DJ Ivey напусна през първата четвърт с контузия в коляното и беше обявен за аут. ... WR Ja'Marr Chase излезе с контузия в рамото през четвъртата четвърт.

Vikings: домакин на Lions в неделя, 24 декември.

Бенгалс: в Питсбърг следващата събота.