Уориърс качват големия мач на Томпсън от пейката до победа със 140-137 над Джаз
AP News | 2024-02-16 | 06:56:19

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Клей Томпсън излезе от пейката за първи път от дебютния си сезон, за да събори седем тройки и отбеляза рекордните за сезона 35 точки, извеждайки Голдън Стейт Уориърс до победа със 140-137 над Юта Джаз в четвъртък вечер.

Томпсън беше резерва за първи път от 11 март 2012 г. Гард новобранец Брандин Подзиемски го замени в стартовия състав и завърши с 13 точки, осем асистенции и шест борби.

Дреймънд Грийн записа рекордните за сезона 23 точки за Уориърс. Андрю Уигинс добави 19 точки и седем борби. Стивън Къри имаше 16 точки и 10 асистенции.

Томпсън вкара 17 точки в първото полувреме на Уориърс с 84 точки, но те се нуждаеха от пропусната тройка от Колин Секстън, за да удържат осмата си победа в 10 мача.

Голдън Стейт направи най-малко 20 тройки срещу Джаз за втори път в рамките на четири дни, след като премина 20 от 42 от периметъра. Уориърс също отбелязаха 29 точки след 16 загуби на Юта.

Секстън поведе Джаз с 35 точки и девет асистенции. Новобранецът Кейонте Джордж добави рекордните за кариерата си 33 точки, като същевременно направи рекордните за кариерата си девет тройки. Лаури Марканен завърши с 20 точки, докато Джон Колинс отчете 18. Двамата имаха по 13 борби.

Юта загуби третия си пореден домакински мач и общо четвърти пореден, въпреки че отбеляза 22 от 49 от 3 точки.

>

След като изоставаше с 18 точки в началото на четвъртата четвърт, Юта направи игра с едно притежание на топката в последните две минути. Маркканен и Секстън направиха по два коша, за да подхранват серия от 13-2, която намали преднината на Голдън Стейт до 138-137 в последната минута.

Марканен пропусна потенциален ъглов резултат 3 и Колинс грабна борбите в атака, но изхвърли топката 3,1 секунди преди края. Къри направи две наказателни хвърляния с 2,4 секунди оставащи, преди Секстън да пропусне добър поглед на финалната игра.

Юта и Голдън Стейт комбинираха 29 тройки само през първото полувреме. Уориърс отбелязаха 15 от 26 от далечна дистанция, докато Джаз стреляха 14 от 28.

Секстън и Джордж записаха серия от 17-6 с тройки, давайки преднина на Джаз с 30-19.

Голдън Стейт го превърна в игра с едно притежание, когато Томпсън направи четири коша през последните три минути на първата четвърт. След това Уориърс поеха изцяло през втората четвърт.

Подезиемски вкара 13 точки през периода, за да помогне на Голдън Стейт да излезе напред. Той и Къри записаха серия 14-4 с тройки, за да изведат Уориърс с 65-53.

Голдън Стейт отбеляза общо 48 точки през второто тримесечие – връх за сезона както за Уориърс, така и за опонент от Джаз.

Томпсън засили доминацията си след полувремето, като отбеляза общо 18 точки само през третата четвърт. Той вкара пет коша – включително четири тройки – в продължение на четири минути, за да помогне на Голдън Стейт да увеличи преднината си до 120-102 навлизайки в четвъртата четвърт.

Warriors : Домакин на Лос Анджелис Лейкърс на 22 февруари.

Джаз: Домакин на Шарлът Хорнетс в четвъртък, 22 февруари