Уориърс надвиха трипъл-дабъл на Лука Дончич, за да победят Маверикс със 104-100
AP News | 2024-04-03 | 06:51:03

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Андрю Уигинс отбеляза 23 точки, а Голдън Стейт Уориърс надвиха 20-ия трипъл-дабъл на Лука Дончич за сезона, за да победят Далас 104 -100 във вторник вечерта, прекъсвайки поредицата от седем победи на Маверикс.

Дончич, водещият реализатор на НБА с 33,9 точки на мач, завърши с 30 точки, 12 борби и 11 асистенции. Неговите 20 трипъл-дабъла изостават само от Домантас Сабонис (26) и Никола Йокич (23). Дончич също така записа своя 48-и мач с 30 точки за сезона, втори само след гарда на Оклахома Сити Тъндър Шай Гилгеус-Александър (50).

Маверикс намали изоставането до 102-100 с 15 секунди до края, но Уориърс успяха да затворят мача с късни наказателни удари от Клей Томпсън.

Шест Уориърс отбелязаха двуцифрен резултат в една вечер, когато Стивън Къри стреля само 5 за 18 от пода. Томпсън и Крис Пол имаха по 14 точки, Къри отбеляза 13, а Моузес Муди имаше 12.

Дреймънд Грийн направи две страхотни разигравания за Уориърс, блокирайки Даниел Гафорд при оставащ 1:30, преди да даде на Голдън Стейт преднина от осем точки с пропуск при следващото притежание. Той имаше 11 точки.

Уориърс водеха с 11 точки при оставащи 7:28, но Маверикс изравниха на 92 при 4:28.

Далас (45-30) остана пети в Западната конференция. Уориърс (41-34) все още са номер 10 на Запад, три мача пред Хюстън Рокетс (38-37).

Маверикс започнаха мача с поредица 9-0, но Уориърс завършиха първата четвърт с преднина от 28-27. Къри поведе серия от 14-0 на Голдън Стейт през втората четвърт, за да даде на Уориърс преднина от 13 точки, но Маверикс вкараха последните 13 точки за периода, за да изравнят мача на 49 на полувремето.

Нападателят на Уориърс Джонатан Куминга (коляно) пропусна четвъртия си пореден мач, но треньорът на Уориърс Стив Кер каза, че се очаква Куминга да играе в четвъртък в Хюстън.

Преди мача треньорът на Маверикс Джейсън Кид обяви, че центърът новобранец Дерек Лайвли II може да пропусне до две седмици, докато се възстанови от болка в дясното коляно. Лайвли се контузи по време на мача срещу Рокетс в неделя.

Маверикс: домакин на Атланта Хоукс в четвъртък вечер.

Уориърс: в Хюстън Рокетс в четвъртък нощ.