Уотсън получава 17, включително късни кошове, Гонзага връчва номер 17 на Кентъки 3-та поредна загуба у дома
AP News | 2024-02-11 | 02:00:50

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Антон Уотсън вкара 17 точки, включително игра за три точки с 3 точки Остават :49, преди да добави две ключови пропуска в последните 91 секунди, Бен Грег и Нолан Хикман потопиха ключови късни свободни хвърляния, а Гонзага оцеля след рали през второто полувреме, за да победи номер 17 Кентъки с 89-85 в събота.

Дивите котки (16-7) вече загубиха три поредни победи на Rupp Arena за първи път. Rupp стартира през 1976 г. Кентъки не беше губил три поредни у дома от сезон 1966-67, когато играеше в Мемориал Колизеум.

Булдогс (18-6) превъзхождаха Кентъки в почти всяка фаза до водят с 42-32 на полувремето, преди Дивите котки да се върнат напред, за да наложат двубой напред-назад. Играта за три точки на Рийд Шепърд с 4:07 оставащи точки изравни мача при 75, но Уотсън даде зелена светлина и последвалото наказателно хвърляне, за да изведе Гонзага завинаги напред, 78-75.

Уотсън последва двата свободни хвърляния на Райън Нембхард и подреждането на Греъм Айк с ключов тик-ин с 1:31 до края за предимство 84-80 и още един кош 36 секунди по-късно за още едно предимство от четири точки, което Кентъки не можа да изтрие. Грег открадна лоб пас и направи едно от две наказателни хвърляния 5 секунди до края, а Хикман направи две при секунда до края, за да подпечата голяма победа.

Шепард имаше 21 точки, а Антонио Рийвс 17 за Кентъки.

Айк вкара най-високите за отбора 23 точки, преди да отпадне 43 секунди преди края, Хикман имаше 17, а Брейдън Хъф 12, докато Гонзага изпревари Кентъки с 47%-46% стрелба.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Кентъки смята да падне с няколко места в класацията и вероятно може да отпадне напълно.

Гонзага: Булдогс направиха всичко необходимо, за да контролират първото полувреме, преди да бъдат надиграни в началото на второто. Те не се отказаха и се прегрупираха, за да спечелят първото си пътуване до Rupp Arena.

Кентъки: Дивите котки нямаха къде да отидат, освен да се издигнат след ужасно първо полувреме и бързо намериха играта си, подпомогнати от Аду Играта на Тиеро от двата края. По-добрата защита и отправянето на удари очевидно помогнаха, но те не можаха да надградят над острието, което имаха.

Гонзага гостува на Лойола-Меримаунт в четвъртък вечер.

Кентъки е домакин на Мисисипи във вторник вечер.