USC побеждава Кал с 82-74, за да сложи край на двубоя с Брони Джеймс, който играе ключова роля
AP News | 2024-01-04 | 07:27:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Буги Елис имаше 15 точки, осем борби и седем асистенции, а Южна Калифорния победи Калифорния с 82-74 на Сряда вечерта, за да направи пропуск в два мача.

Брони Джеймс добави 10 точки от резервната скамейка в едва втория си домакински мач, откакто направи колежанския си дебют на 10 декември. Той стигна до голям дефанзивен реско с Остават 2,7 секунди, беше фаулиран и направи и двете наказателни удара, за да подпечата победата.

Троянците (7-7, 1-2 Pac-12) избегнаха загубата на първите си три мача в лигата от сезон 2014 г. насам. Бяха изпуснали пет от шест.

Златните мечки (4-10, 0-3) изоставаха със 17 точки през второто полувреме, преди да се доближат до пет при забивка на Джейлън Тайсън след обрат на DJ Rodman, като завършиха серия от 5-0.

Тройката на Тайсън намали дефицита на Мечките до 78-74 за 29 секунди до края. Но той пропусна тройка 16 секунди преди края и Елис стигна до отскоката.

Тайсън поведе Мечките с 23 точки.

Коби Джонсън добави 14 точки, изравнявайки кариерата си с четири тройки, седем борби и пет асистенции за Троянците, които победиха Мечките за 11-и право време.

Cal загуби 19 поредни мача от Pac-12, откакто победи Станфорд на 6 януари 2023 г., и 24 поредни мача от лигата на път от 12 февруари 2022 г.

Джеймс все още не е успял да пробие стартовия състав в шестте си мача досега, тъй като успява да се завърне след сърдечен арест в края на юли. Той направи лош пас, който нахлу в топката и след това му беше отсъден фаул, веднага след като беше третата резерва на USC в играта по средата на първото полувреме.

Той вкара шест точки в игра на осем минути на полувремето, подчертано от забивка с две ръце след кражба и пас на Isaiah Collier. Скачачът на Джеймс отбеляза серия от 7-0, която сложи край на вкарването на троянците, отивайки на почивката с преднина от 37-29.

Вторият обрат на Джеймс доведе до тройка от Родни Браун Джуниър от Кал, която остави Мечките да изостават с 53-42 през второто полувреме.

Джеймс отбеляза рекордните за кариерата си 15 точки, докато изигра най-високите за сезона 20 минути при загуба в Орегон Стейт миналия уикенд.

Кал: Мечките се приближаваха, като шест от техните 10 загуби с три точки или по-малко или завършиха в продължения. Треньорът за първа година Марк Мадсън, бившият Станфорд и двукратен шампион на НБА с Лейкърс, се потопи в трансферния портал, за да привлече Фардоус Аймак, който игра две години за него в Юта Вали. Аймак бе задържан до седем точки, под неговите средни 16,4 точки, осем борби и осем асистенции.

USC: Троянците се завърнаха у дома, след като изиграха четири поредни мача като гост за първи път от сезон 2002. Изглежда, че свърши работа зад гласовитата публика.

Калифорния: Гостува на UCLA в събота.

USC: Домакини на Станфорд в събота.