USC побеждава Станфорд с 93-79 с 3 Trojans, надхвърлящи по 20 точки
AP News | 2024-01-06 | 01:24:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Първокурсникът Исая Колиър отбеляза рекорд в кариерата си с 26 точки, а Южна Калифорния победи Станфорд с 93-79 в събота, за да завърши победа през уикенда .

Троянците (8-7, 2-2 Pac-12) бяха загубили началните си игри на Pac-12 миналия уикенд в Орегон, но се върнаха на .500 срещу упорития Кардинал.

>

Буги Елис добави 22 точки, вкарвайки шест тройки, а Коби Джонсън изравни връх в кариерата си с 21.

Първокурсникът Брони Джеймс беше ограничен до две точки (и двете свободни хвърляния) при стрелба 0-за-4 пред баща си, суперзвездата на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс, който хвърли пет на сина си преди мача. Но за пореден път Джеймс беше на пода в последните минути за своята защитна мощ.

По-големият Джеймс даде знак V за победа, докато слизаше от пода, държейки ръката на 9-годишната си дъщеря Джури.

Майкъл Джоунс вкара 23 точки, правейки и петте си тройки, а Брандън Ейнджъл имаше 18 точки, за да поведе Станфорд (7-7, 2-2).

Двойката свободни удари на DJ Rodman даде на USC първата си двуцифрена преднина в играта, 61-51, в средата на второто полувреме. Джеймс допринесе за чифт наказателни удари след кражба и фаул.

Кардиналът отвърна веднага с серия от 10-0, включително последователни тройки на Ейнджъл и Бени Гийлър, за да изравни резултата на 61-всички.

На два пъти Станфорд стигна до едно, преди Троянците да избягат осем поредни, за да водят със 74-65. Елис и Колиър вкараха последователни тройки. USC получи серия от дефанзивни спирания, които оставиха кардинала с празни ръце.

Джоунс пренесе Станфорд дълго време, вкарвайки седем поредни гола, за да стигне до 81-75.

Но Trojans надиграха Станфорд с 12-2 в продължението, за да подпечатат победата.

Станфорд: След разочарование от тогава-Не. 4 Аризона, кардиналът надживява UCLA 59-53. Но тяхната поредица от две победи приключи срещу непоколебимите троянци, чиято защита наложи 18 губения.

USC: Троянците имаха най-лошия си декември (1-5) от 2013 г., когато бяха 2-5. Те обърнаха ъгъла, когато става дума за фалове. След като получиха сигнали за 109 в предишните си пет мача, Троянците изравниха най-ниското ниво за сезона с 10 срещу Калифорния в четвъртък и имаха 10 срещу Кардинал, което би трябвало да помогне за намаляване на изпреварването и превъзхождането на противниците им на линията за наказателно хвърляне.

Станфорд: Посещава Щат Орегон в четвъртък.

USC: Домакин е Щат Вашингтон в сряда.