Важна вечер на Сабонис помага на Кингс да победят 76ers 108-96
AP News | 2024-03-26 | 06:48:18

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис направи своя водещ 25-и трипъл-дабъл в НБА за сезона в важна вечер, водейки Сакраменто Кингс до победа със 108-96 над Филаделфия 76-ърс в понеделник.

Сабонис имаше 11 точки, 13 борби и 10 асистенции, за да стане петият играч в историята на НБА с поне 25 трипъл-дабъла за сезон, присъединявайки се Никола Йокич, Ръсел Уестбрук, Уилт Чембърлейн и Оскар Робъртсън.

Сабонис записа и своя 54-ти пореден дабъл-дабъл, прекъсвайки равенството с Кевин Лав за най-дългата серия от сливането през 1976-77 г. между НБА и АБА . Сабонис не е близо до рекорда за всички времена от 227 поредни дабъл-дабъла, държан от Чембърлейн, според Elias Sports Bureau.

Кийгън Мъри и Де’Аарон Фокс вкараха по 23 точки за Кингс, които скъсаха пропуск от 10 мача срещу Сиксърс, за да стигнат до равенство за шесто място в Западната конференция с Далас. Сакраменто е домакин на Маверикс във вторник вечер, като отборите се борят да останат в първите шест и да избегнат турнира за игра.

Тайрис Макси вкара 29 точки, за да поведе Сиксърс, които завършиха с 2-2 на Западния бряг. Филаделфия падна на осмо място в Източната конференция, с половин мач зад бездействащия Маями.

Макси вкара първите 16 точки за Филаделфия и беше еднолично шоу в нападение през първата четвърт с 21 от 25 точки (84%) за 76ers.

Няма играч поне през последните 28 сезони отбеляза по-голям дял от точките на своя отбор през първата четвърт с поне 20 отбелязани точки. Макси надмина предишния връх от 82,8% от Майкъл Джордан за Вашингтон срещу Шарлот на 29 декември 2001 г.

Но Макси не получи достатъчно помощ и Сиксърс изоставаха с 60-48 на полувремето.

Сакраменто поддържаше удобна преднина през второто полувреме, като най-голямото вълнение дойде през третата четвърт, когато Сабонис достигна своя крайъгълен камък. След първото спиране, след като достигна марката, беше пуснат видеоклип за почит.

Филаделфия игра без Кели Оубре, отстранена от болки в лявото рамо, получени при падане в неделя срещу Клипърс.

76ers: Домакин на Лос Анджелис Клипърс в сряда вечер.

Кралете: Домакин на Далас Маверикс във вторник вечер.