ВанВлийт има най-високите за сезона 37, тъй като Рокетс побеждават със 118-106 над Меджик, които се изравняват за четвъртото
AP News | 2024-04-10 | 04:49:04

ХЮСТЪН (AP) — Фред ВанВлийт отбеляза най-високите за сезона 37 точки, а Хюстън Рокетс щракна пет- мач се подхлъзна с победа със 118-106 над Орландо Меджик във вторник вечер.

Меджик изпадна в равенство за четвъртото място с Кливланд в Източната конференция. Те дойдоха през нощта с шанс да спечелят титлата в Югоизточната дивизия с победа и загуба от Маями Хийт, но не можаха да го направят срещу Хюстън и Хийт победиха Хоукс със 117-111 в двойно продължение.

Кош на Маркел Фулц донесе Меджик в рамките на осем с около четири минути преди края, но VanVleet направи скок, последван от игра от три точки, за да направи 114-101 около минута по-късно, за да осигури победата.

Паоло Банчеро и Джалън Съгс отбелязаха по 21 точки за Меджик, а Фулц добави 18.

ВанВлийт направи шест тройки и имаше осем борби и шест асистенции. Джабари Смит младши добави 23 точки, а Дилън Брукс имаше 15, когато Рокетс изиграха последния си домакински мач за сезона.

Меджик вкара първите девет точки от четвъртата четвърт, с последните пет от Джо Ингълс, за да намали преднината до 97-91 около девет минути преди края.

Хюстън спечели първите си точки за тримесечието с тройка на Ван Влийт, но Фулц отстъпи секунди по-късно.

Рокетс водеха с 12 на полувремето и отвориха второто полувреме с 11- 4 бягане, за да направи 74-55 с девет минути до края на третия. Джалън Грийн отбеляза първите пет точки в тази част, а ВанВлийт добави тройка.

Хюстън повиши с 18 след още 3 от VanVleet по-късно през третата четвърт, преди Magic да направят серия от 10-4, с пет точки от Suggs, за да постигнат 90-78 с 3 минути и половина до края на четвъртината.

Скоро след това Ингълс и Кам Уитмор от Хюстън получиха технически фалове, след като се блъснаха един в друг и се набиха. Уитмор беше изгонен 14 секунди след това за спор със съдия, след като му беше отсъден фаул за свободна топка.

Ингълс направи два свободни хвърляния, но Рокетс надиграха Орландо с 5-2, за да затворят четвъртината и да вземат 97 -82 водят в четвъртата четвърт.

Магия: Посетете Милуоки в сряда вечер.

Ракетс: Посетете Юта четвъртък вечер.