Въпреки че далеч не са доминиращи, Hurts и Eagles все още контролират NFC East, след като Cowboys се изправят срещу тях на върха
AP News | 2023-12-11 | 06:57:34

АРЛИНГТЪН, Тексас (AP) — Jalen Hurts и Philadelphia Eagles все още контролират NFC East, дори след редки последователни загуби и допускане Далас Каубойс, за да ги изравни на върха на дивизията.

Орлите също са далеч от това да бъдат доминиращ отбор, въпреки рекорда си от 10-3 след загубата им с 33-13 от Далас в неделя вечер.

Има борбите в червената зона за тяхната защита, близките резултати дори в игрите, които са спечелили, и оборотите — Хъртс се сблъскаха при началния удар на играта, приемник A.J. Браун загуби една в началото на второто полувреме, а ДеВонта Смит загуби една в четвъртата четвърт.

Филаделфия има поредни загуби за първи път този сезон, като тази идва седмица след загубата им у дома с 42-19 от водещия на Запад НФК Сан Франциско, който също е с 10-3 и победи Далас с 42-10 на 8 октомври .

Но Eagles, които са спечелили седем мача с един резултат, няма да играят с отбор с победен рекорд в нито един от последните си четири мача, започвайки следващата седмица в Сиатъл (6-7).

Хъртс не е губил последователни мачове като титулярен куотърбек на Филаделфия от октомври 2021 г.

Вече изоставащ, когато получи топката за първи път, Хъртс се сбърка в края на серия на Cowboys 20 и веднага се отправи към страничната линия без протест. Браун реагира по същия начин, след като беше съблечен около средата на терена, след като направи улов и направи няколко стъпки близо до халфа на четвъртата игра от второто полувреме.

Каубоите отбелязаха и трите пъти, в които попаднаха в 20-те, така че противниковите отбори вече са спечелили точки в 70,4% от времето (31 от 44), когато влизат в червената зона срещу Филаделфия. Eagles влязоха в мача, класирайки се на 30-то място в NFL в тази категория.

Филаделфия беше единственият отбор в НФЛ с резултат 8-1 и имаше преднина от два мача в дивизията, след като победи с 28-23 у дома над Каубойс на 5 ноември. Но Далас почти измъкна това, изминавайки 81 ярда за 46 секунди последният удар на играта — подпомогнат от 56 ярда дузпи — преди CeeDee Lamb да бъде преодолян на 5, тъй като времето изтече след печалба от 22 ярда.

Каубоите (10-3) спечелиха пет поредни победи оттогава.

След като играят срещу Сийхоукс, Филаделфия ще има два оставащи мача срещу Джайънтс (4-8) — в у дома и след това в Ню Йорк на финала на редовния сезон — с домакинския финал на Eagles срещу Arizona (3-10) между тези мачове на NFC East.

Далас играе като гост през следващите две седмици срещу двата най-добри отбора на AFC Изток, Бъфало (7-6) и Маями (9-3), преди да се изправи срещу водещия в NFC Север Детройт (9-4 ) в домакинския финал на редовния сезон. След това Каубоите завършват във Вашингтон.