Варшо постигна 2-ри шлем в кариерата си, феновете на Родригес шестима в дебюта си, докато Блу ​​Джейс победиха Роки с 5-3
AP News | 2024-04-13 | 23:56:19

ТОРОНТО (AP) — Даултън Варшо постигна втория си шлем в кариерата, Яриел Родригес отбеляза шест над 3 2/3 ининга в дебюта си във Висшата лига и Торонто Блу ​​Джейс победи Колорадо Рокис с 5-3 в събота.

Родригес допусна едно бягане, четири попадения и две проигравания. Десният играч подписа петгодишен договор с Торонто извън сезона, след като игра в Япония през 2022 г.

Родригес беше повишен от Triple-A Buffalo преди мача. Той започна на мястото на десния Боудън Франсис (1-2), който влезе вместо новия си съотборник и допусна два ръна и три попадения в 2 1/3 ининга.

Тим Майза и Чад Всеки от Грийн хвърли по един ининг, а Йими Гарсия удари страната в деветия за първото си спасяване.

Колорадо победи Торонто с 12-4 в петък вечерта, но Роки не са печелили последователни мачове навън от връщането към обратно победи в Маями през юли 2023 г.

След като три от първите четири удара достигнаха безопасно срещу десничарката на Скалистите планини Дакота Хъдсън (0-3) в края на първата, Дейвис Шнайдер от Торонто откри резултата с разходка, заредена с основи.

Варшо го последва със своя хоумър в бика в дясното поле, вторият му хоумрън за сезона.

Хъдсън допусна пет ръна и пет попадения в шест ининга. Той измина три и удари пет.

Брентън Дойл направи самостоятелен хоумрън за Колорадо, неговият трети, а Брендън Роджърс направи два ръна сингъл в шестия.

Аутфилд играч на Рокис Крис Брайънт напусна след удара си в горната част на четвъртия ининг заради схванат гръб. Брайънт се блъсна в стената на полето, за да улови удара на Vladimir Guerrero Jr. Той удвои във втория и нанесе удар в четвъртия. Майкъл Тоглия пое защитата в долната половина.

Гереро удари сингъл с два аута в седмия, но беше изхвърлен, опитвайки се да напредне до трето място със сингъла на Бо Бишет вдясно.

Блу Джейс избраха десничаря Паоло Еспино на Бъфало, за да отворят място в списъка на Родригес.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Blue Jays: RHP Алек Маноа (рамо) допусна четири ръна и осем попадения в 3 1/3 ининга в рехабилитационен старт в Triple-A Buffalo. Маноа измина един и удари четири. … В същата игра, RHP Ерик Суонсън (предмишница) допусна едно бягане и две попадения в 2/3 от ининг, като направи един удар, докато RHP Джордан Романо (лакът) получи два аута. Романо измина две и удари един. … C Danny Jansen (дясна китка) хвана за Bisons и отбеляза 0 за 4 с два удара.

Blue Jays RHP José Berríos (2-0, 1.45 ERA) изглежда ще продължи непобедения си старт на сезона във финала на серията в неделя. LHP Кайл Фрийланд (0-2, 16.03) е планиран за Колорадо.