Васъл, Уембаняма помогна на Спърс да се отърве от 18 мача, да свали Джеймс, Лейкърс 129-115
AP News | 2023-12-16 | 05:16:18

САН АНТОНИО (AP) — Девин Васъл имаше 36 точки, Виктор Уембаняма имаше 13 точки и 15 борби, а Сан Антонио Спърс се захвана с 18 загубени мача, побеждавайки недостатъчно Лос Анджелис Лейкърс със 129-115 в петък вечерта.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 23 точки и 10 борби при завръщането си, след като пропусна мача на Лейкърс в сряда с натъртен ляв прасец.

Антъни Дейвис остана с контузия на бедрото, след като вкара 37 точки и взе 10 борби при победата на Лейкърс със 122-119 над Спърс в сряда. Лос Анджелис беше и без Д’Анджело Ръсел (мигрена) и Кам Редиш (болка в дясното коляно).

Победата беше първата за Сан Антонио, откакто победи Финикс на 2 ноември. Това беше най-дългата серия от загуби в историята на франчайза, надхвърляйки пропуска от 16 мача миналия сезон.

Шампионът на междусезонния турнир на НБА Лейкърс играха третия си мач за четири вечери.

Келдън Джонсън имаше 17 точки, а Зак Колинс добави 16 точки за Спърс.

Лейкърс се опитаха да компенсират отсъствието на Дейвис с балансирано точково усилие. Остин Рийвс имаше 22 точки, а Руи Хачимура добави 20.

Сан Антонио стигна до двуцифрен аванс четири минути след началото на мача и имаше аванс от 49-24 след тройка на Дъг Макдермот три минути след началото на мача четвърт.

Тези преднина от 25 точки бързо избледня, след като Лейкърс направиха серия от 38-17 в началото на втората четвърт. Крисчън Ууд измести Уембаняма настрана за подреждане, което намали преднината на Спърс до 66-62 19 секунди преди края на първото полувреме.

Забивката на Ууд завърши серия 8-0 88-80 четири минути преди края третата четвърт.

Лейкърс: Домакин на Ню Йорк в понеделник.

Спърс: Домакин на Ню Орлиънс в неделя.