Василевски спря 36 изстрела, Пойнт изпълни в дузпата, докато Светкавицата победи Бруинс с 3-2
AP News | 2024-02-14 | 05:16:18

БОСТЪН (AP) — Андрей Василевски спря 36 изстрела и още три в дузпата, а Брайдън Пойнт вкара единствения гол в дузпата за водят Тампа Бей Лайтинг до победа с 3-2 над Бостън Бруинс във вторник вечерта.

Никита Кучеров и Ерик Чернак отбелязаха рано, за да видят преднината на Светкавицата с 2-0 само след 21 минути от мача.

Брад Марчанд направи две асистенции в 1000-ия си мач в НХЛ в кариерата – всички те за Бостън. Чарли Макавой и Джеймс ван Римсдайк вкараха за управляващите Бруинс, носители на Трофея на президентите, които имат най-добри резултати в Източната конференция, въпреки че загубиха три от последните си четири мача.

Линус Улмарк спря 23 изстрела за Бостън, но изглежда чукна удара на Пойнт в мрежата, след като го отрази във въздуха.

Светкавицата поведоха три минути след началото на мача, когато Улмарк направи първоначалното спасяване на удара на Чернак, извеждайки сигнал. След като шайбата премина през подложките на вратаря, Макавой я махна, за да я задържи – но пропусна – и тя продължи.

Повторенията показаха, че почти не изчисти гол линията и тъй като това беше непрекъснато действие, голът се зачете. Тампа Бей направи 2-0 само минута след началото на втората минута, когато Кучеров изчисти отскочила топка при пауър игра и я удари покрай Улмарк.

Но Бруинс намалиха изоставането до един гол само 58 секунди по-късно, когато Играчът на Макавой от точката подмина Василевски. Бостън изравни по-късно през втората, когато Улмарк беше изключен за отложена дузпа, а ван Римсдайк прониза рикошета от удара на Маршан през краката на вратаря.

Маршан е осмият играч в историята на франчайза, който достига крайъгълен камък. Бруинс казаха, че ще го почетат с церемония преди мача срещу Далас в понеделник.

Постижението беше отбелязано с видео по време на почивка в първия период. Публиката аплодира Маршан, двата отбора почукаха с пръчките си и дори реферът Том Хмелевски аплодира за крайъгълния камък на капитана на Бруинс.