Възраждането на защитата играе основна роля за вкарването на Пакърс в следсезона
AP News | 2024-01-09 | 03:48:34

ГРИЙН БЕЙ, Уисконсин (AP) — Обсадената отбрана на Грийн Бей се засили точно навреме, за да помогне на Пакърс да направят изненадващ тласък в следсезона.

Сега идва най-големият тест от всички.

Защита, която позволи на Томи Де Вито, Бейкър Мейфийлд и Брайс Йънг да движат топката по желание през декември, позволи само един тъчдаун през последните два игри. Това е зашеметяваща трансформация за единица, която се бореше толкова много, че треньорът Мат Лафльор задаваше въпроси миналия месец относно възможността да уволни координатора на защитата Джо Бари преди края на сезона.

„Joe B го набира“, каза външният защитник Престън Смит в неделя след победата на Packers със 17-9 над Chicago Bears. „Той получава много ад в медиите. Но ние се събрахме. Играем за Джо Б. точно както той идва всеки ден да ни тренира. Той идва с енергията, че независимо какво се случва, ние сме заедно и всички сме заедно.“

Пакърс (9-8) имат първия си плейоф в неделя в Далас. Шампионът на NFC East Cowboys (12-5) отбеляза най-високите за лигата 29,9 точки на мач по време на редовния сезон.

Отбраната на Грийн Бей не трябва да се връща към декемврийската си форма.

Пакърс дадоха 29,3 точки на мач по време на 1-2 отсечка миналия месец. Защитата достигна дъното в навечерието на Коледа, когато Пакърс взривиха преднина от 14 точки в четвъртата четвърт, преди да постигнат победа с 33-30 над Каролина Пантърс, които не отбелязаха нито една точка до края на сезона.

Но те допуснаха общо 19 точки в два мача оттогава, с победата над Мечките след пробив с 33-10 в Минесота. Единственият тъчдаун, от който се отказаха в тези два мача, дойде след като викингите възстановиха неуспешен удар на 7-ярдовата линия на Грийн Бей.

Чикаго достигна територията на Грийн Бей с шест шофирования в неделя, но защитата на Пакърс се стегна във всеки случай, докато уволняваше Джъстин Фийлдс пет пъти.

„Мисля, че в тази лига винаги е седмица за седмица,“ ЛаФльор каза понеделник. „Ние знаем това. Ти си толкова добър, колкото и последното ти представяне. Трябва да се уверите, че сте будни, на върха на всичко. Знам това. Когато имаме всичките 11 да си вършат работата и да играят като един, има някои доста добри изпълнения. Просто когато, независимо дали става въпрос за комуникация или някой има пропусната задача, тогава се случват лоши неща. ден. … Грийн Бей спечели 4,6 ярда на пренасяне срещу отбор от Чикаго, който водеше НФЛ по защита на бягане, насочвайки се към играта. Пакърс изпревариха мечките със 124-75. … Пакерите ограничиха Fields до 27 ярда на осем пренасяния. … Грийн Бей беше наказан само веднъж в неделя.

КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ

Грийн Бей достигна червената зона три пъти през първото полувреме, но имаше само седем точки, за да покаже. Пакърс пропуснаха филдгол след трети даун сак при началния си удар и пропуснаха удар при опит за филдгол точно преди полувремето, когато завършване близо до страничната линия доведе до изтичане на времето, преди да могат да играят още една игра.

ЗАПАСИ

QB Джордан Лав направи 18 паса за тъчдаун и само едно прихващане в последните си осем игри. … РБ Арън Джоунс се втурна за най-малко 111 ярда в три поредни игри. … Wicks има три уловени тъчдауна в последните си два мача. … WR Джейдън Рийд имаше четири уловки за най-високите в кариерата си 112 ярда. Новобранецът, избран във втория кръг, завърши редовния сезон с 64 уловки за 793 ярда и общо 10 тъчдауна (8 приемания, 2 бързане). … DT Kenny Clark беше уволнен, за да увеличи общия си резултат за сезона до рекорда в кариерата си 7½. … Офанзивната линия на Грийн Бей позволи едно изхвърляне в последните два мача.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

K Андерс Карлсон вкара гол от 25 ярда, но също така изпрати 41 ярда широк вляво . Изборът на новобранеца в шестия рунд е 4 от 8 при опити за гол от игра от 40-49 ярда.

ТРАВМИ

WR Romeo Doubs напусна с контузия в гърдите през първото полувреме. LaFleur каза в понеделник, че Doubs е отишъл в болницата в неделя, но е бил освободен по-късно същия ден. WR Крисчън Уотсън пропусна пети пореден мач заради контузия на подколянното сухожилие. RB AJ Dillon (палец/жило) и LB Isaiah McDuffie (сътресение/врат) също не играха.

КЛЮЧОВ НОМЕР

25.58 — Средната претеглена възраст на списъка на Packers , според Elias Sports Bureau. Елиас казва, че това прави Пакърс четвъртият най-млад отбор, успял да стигне до плейофите от сливането на AFL-NFL през 1970 г., след само Синсинати Бенгалс от 1970 г. (25,22), Маями Долфинс от 1970 г. (25,44) и Бъфало Билс от 1974 г. (25,56). Elias определя претеглената възраст на отбора, като взема предвид колко игри, в които играчът действително е участвал, така че някой, който е играл всички 17 мача, получава по-голяма тежест от някой, който е бил в списъка само за една игра.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Пакърс доминираха Каубоите по време на мандата на Арън Роджърс като куотърбек на Грийн Бей и ще видим дали това майсторство ще се пренесе в ерата след Роджърс. Пакърс спечелиха девет от последните си 10 срещи с Каубоите и четири поредни, включително победа с 31-28 продължения на Lambeau Field миналия сезон.