VCU вдига защитата и връчва загуба на номер 18 на Дейтън с 49-47
AP News | 2024-02-10 | 04:40:05

РИЧМОНД, Вирджиния (AP) — Джейсън Нелсън вкара 11 точки и VCU никога не изостава след началните минути при победа с 49-47 срещу Номер 18 Дейтън в петък вечер.

Овните (16-8, 8-3 Атлантик 10) спечелиха за осми път в последните си девет мача, въпреки че не отбелязаха гол през последните шест минути. Те се задържаха, като държаха Дейтън без гол през последните 3:03.

Флайърс (19-4, 9-2) паднаха с 0-2 във Вирджиния, след като загубиха с 69-64 в Ричмънд на 27 януари.

Овните никога не водеха с повече от осем. VCU имаше шанс да направи игра с две притежания на топката в последната минута, но DaRon Holmes II блокира опита за слагане на Sean Bairstow 30 секунди преди края.

След това Холмс получи ясен поглед към потенциален изравнителен кош, но пропусна и дълъг рикошет го сложи край.

Нейт Сантос поведе Флайърс с 19 точки, а Холмс вкара 12.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Дейтън: Флайърс нямат точки от Коби Елвис, който има средно 9,8 на мач, но пропусна всичките му шест изстрела. Те получиха само две от Джейвон Бенет, който дава средно 9,2 на игра, но беше само 1 за 6 от полето. Дейтън изпълни 9 от 18 наказателни удара.

VCU: Откакто позволиха средно 86,5 точки в първите си два A-10 мача, и двете загуби, Рамс ограничиха отборите си до средно под 60 точки оттогава.