Вердуго дава сила на Янкис с 10-3 удар срещу Верландър и Астрос
AP News | 2024-05-08 | 04:24:34

НЮ ЙОРК (AP) — Алекс Вердуго се прибра и изравни кариерата си с четири RBI, задвижвайки Ню Йорк Янкис зад Джъстин Верландър и плъзгащия се Хюстън Астрос 10 -3 във вторник вечерта.

Антъни Волпе и Джанкарло Стентън също се отдалечиха много от Verlander, когато Янките спечелиха своя четвърти пореден мач. Волпе завърши с три RBI, а Хуан Сото имаше три попадения.

Вердуго отчете първите четири ръна на Ню Йорк с три ръна Хоумър в първия и RBI сингъл в третия срещу Верландър (1-1). Трикратният носител на наградата Cy Young издържа пет ининга и се отказа от седем ръна – вторият най-много, който му е позволено в 37 старта от редовния сезон и след сезона срещу Янките. Той донесе осем ръна при загубата на Детройт с 13-9 на 1 септември 2008 г.

Мачът с четири RBI беше вторият за сезона за Вердуго и петият в кариерата му.

Волпе удари хоумър от два ръна в четвъртия. Стантън поведе пети с 421-футово каране до ляво поле, което беше регистрирано на 118,8 mph от прилепа. Арън Джъдж и Джон Берти също отбелязаха единични точки за янките.

Луис Гил (3-1) допусна само едно попадение – хоумър от първия ининг на Кайл Тъкър – и изхвърли четири с пет удара за шест ининга.

Trey Cabbage записа двукратен сингъл в деветия мач за Astros, които загубиха три поредни мача, за да паднат до 12-23 – равен на петия най-лош рекорд в 35 мача в историята на франчайза.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Астрос: DH Йордан Алварес остана в играта, след като фаулира топка от левия си крак в третия. Алварес се сви на земята от болка и остана там няколко минути, преди да завърши появата на табелата и да нарисува разходка. … Мениджърът на Astros Джо Еспада каза, че RHP Кристиан Хавиер (врат), който хвърли 3 1/3 ининга в събота в рехабилитационен старт за Double-A Corpus Christi, ще се завърне в ротацията на Хюстън този уикенд. … RHP Хосе Уркуиди (дясна предмишница) хвърли към нападатели и се очаква скоро да започне назначение за рехабилитация.

Янки: RHP Герит Коул (десен лакът) хвърли в бика за втори път, откакто беше контузен в средата на март. … INF Осуалд ​​Пераза (дясно рамо) започна рехабилитационна задача, като отиде 2 за 3 с хоумрън за Клас А Тампа. Мениджърът на Ню Йорк Аарон Буун каза, че Пераза, който все още не е играл през този сезон, ще се нуждае от пролетно тренировъчно набиране на мачове от второстепенната лига, преди да се завърне при Янките. … RHP Ник Бърди (дясно бедро) удари и тримата биещи, срещу които се изправи в първото си появяване за рехабилитация за Triple-A Scranton. … INF DJ LeMahieu (десен крак) се чувства по-добре и участва в бейзболни дейности. Буун каза, че LeMahieu ще пътува с отбора за серията срещу Tampa Bay този уикенд и може да получи прилепи в комплекса от второстепенната лига на Yankees във Флорида.

Трите- сериите от мачове продължават в сряда вечерта, когато Yankees LHP Carlos Rodón (2-2, 3.68 ERA) трябва да се изправи срещу RHP Spencer Arrighetti (0-3, 8.27).