Верона увеличава шансовете си за оцеляване с победа с 2-1 над Фиорентина. Рома е домакин на Ювентус по-късно
AP News | 2024-05-05 | 19:58:33

МИЛАН (AP) — Хелас Верона увеличи шансовете си за оцеляване в Серия А с победа с 2-1 над Фиорентина, докато други борещи се Емполи и Фрозиноне изиграха разочароващо равенство 0-0 в неделя.

И трите отбора бяха заключени с 31 точки преди уикенда, само две точки над зоната на изпадащите.

Верона беше подпомогната от треньора на Фиорентина Винченцо Италиано, който избра да ротира отбора си преди реваншът от полуфиналите на Лига на конференциите Европа в сряда. Фиорентина победи Клуб Брюж с 3-2 в първия мач миналата седмица.

И гостите подариха на Верона откриването в неделя в 13-ата минута, когато при объркване със защитника на Фиорентина Лука Раниери, вратарят Оливър Кристенсен се провали да събере безобидно дълга топка и вместо това да свали Тиджани Нослин. Дарко Лазович реализира получената дузпа.

Гаетано Кастровили, който по-рано удари гредата, изравни малко преди полувремето за първия си гол, откакто се завърна наскоро от контузия в коляното, която го извади от игра почти година.

Верона възстанови преднината си в 59-ата, когато Никола Миленкович успя само да изпрати центриране на Дарко Лазович до Нослин, който го прати в покрива на вратата.

Верона се измъкна с пет точки от 18-ия Удинезе, който приема Наполи в понеделник. Сасуло се изравни с Удинезе, след като изненадващо победи новия шампион на Серия А Интер Милано в събота.

Емполи и Фрозиноне бяха с три точки над зоната на отпадане след три оставащи кръга.

Каляри има само точка повече от тях, след като допусна късен гол за равенство 1-1 срещу Лече, след като игра цялото второ полувреме с 10 човека. Крилото Джанлука Гаетано получи директен червен картон за опасно влизане срещу полузащитника на Лече Илбер Рамадани малко преди полувремето.

Каляри водеше след попадение на Йери Мина, но Лече обсади вратата след почивката и Никола Кръстович в крайна сметка изравнено с оставащи шест минути. Лече също удари гредата два пъти в последните минути.

В другия край на таблицата, Рома ще търси победа срещу третия Ювентус по-късно в неделя, за да увеличи шансовете си за класиране в Шампионската лига . Милан игра с Дженоа.