Веси отбелязва два гола, Куик печели отново, докато Рейнджърс губи Лайтнинг с 3-1
AP News | 2024-02-08 | 05:00:50

НЮ ЙОРК (AP) — Джими Веси отбелязва два гола, а Джонатан Куик прави 19 спасявания, докато Ню Йорк Рейнджърс победи Тампа Бей Лайтнинг с 3-1 на Сряда вечер за третата им поредна победа.

Джони Бродзински също вкара за Рейнджърс, които спечелиха за втори път в рамките на три дни след почивката в Мача на звездите. Куик започна и двата мача.

Брандън Хейгъл вкара за Тампа Бей, а Андрей Василевски завърши с 21 спасявания. Светкавицата спечели три поредни и осем от предишните си девет.

Вейси даде преднина на Рейнджърс с 1-0, след като удари бекхенд покрай Василевски в 1:15 от средата на периода.

Бродзински увеличи преднината с този трети гол при оставащи 2:14 във втория.

Хейгъл изведе Тампа Бей на таблото в 5:29 на третия, за да направи мач с един гол.

След това Веси подпечата победата с гол на празна врата при оставащо 1:01 за неговия 11-и за сезона.

Тампа Бей имаше първия си шанс за пауърплей за вечерта с 4:38 до края на третия, когато Мика Зибанеджад беше изгонен за задържане. Светкавицата обаче бяха задържани от Куик, който стартира за трети пореден път и се подобри до 12-4-2 в първия си сезон с Рейнджърс.

Рейнджърс победиха Светкавицата за пети пореден път у дома.

Мачът беше забавен в седемте минути на второто, когато защитникът на Светкавицата Михаил Сергачев трябваше да напусне леда на носилка, след като левият му крак се сви под неудобен ъгъл при игра по дъските в края на Тампа Бей. Сергачев се заплете с нападателя на Рейнджърс Алексей Лафрениер и лявата му кънка сякаш се заби в леда, тъй като коляното му се изкриви неестествено.

Сергачев се завърна в сряда, след като пропусна 17 мача заради контузия на крака през декември.

Lightning: В Ню Йорк Айлъндърс в четвъртък вечер.

Рейнджърс: в Чикаго в петък вечер.