Ветераните Марсело и Фелипе Мело са ключът към победата на Флуминензе над Ал Ахли на полуфинала на Световното клубно първенство
AP News | 2023-12-18 | 22:26:48

ДЖЕДДА, Саудитска Арабия (AP) — Хитрата хитрост на защитника Марсело спечели дузпата, която помогна да изпрати ветеранския отбор на Флуминензе на Световното клубно първенство финал, след като победи Ал Ахли с 2-0 в понеделник.

Страхотната игра на Марсело на границата на наказателното поле на Ал Ахли подразни нападателя Пърси Тау в шпагата, който прати Джон Ариас на мястото, за да реализира гол в 71-та минута дузпа.

Флуминензе подпечата победата в 90-ата, когато резервата Джон Кенеди отбеляза с крив удар с левия крак.

Флуминензе ще играе срещу Манчестър Сити или Урава Ред Даймъндс за титлата в петък.

Докато Марсело помогна за създаването на шампиона на Южна Америка от единия край, 40-годишният защитник Фелипе Мело и 43-годишният вратар Фабио защитаваха от другия.

Фелипе Мело направи забележителен момент от първото полувреме, като се втурна обратно към вратата, за да се справи с Тау, който беше готов да стреля. Фелипе Мело стана на крака и извика доволно.

Спокойният и прецизен усет за позициониране на Фабио му позволиха да спасява многократно от 18-те опита за гол на Ал Ахли.

Флуминензе и Ал Ахли представиха обратен поглед в състезание, доминирано в продължение на две десетилетия от най-богатите европейски клубове, които са наели вълни от глобални таланти.

Екип от 11 южноамериканци, включително девет бразилци, започнаха срещу 11 африканци, включително девет египтяни.

Бразилските ветерани Марсело и Фелипе Мело бяха възнаградени отново за това, че се завърнаха у дома след дълги кариери в Европа, за да се насладят на късното кариерата процъфтява с победителя в Копа Либертадорес.

Въпреки че Флуминензе беше преустроен с 11 на 3 в полувремето, и двата удара на колумбийското крило Ариас удариха лявата греда на вратаря Мохамед Ел Шенави.

Ариас най-накрая вкара дузпата си, след като тичаше под любопитен ъгъл, успореден на вратата, преди да спре, да направи пауза и да нанесе удар с десния крак извън Ел Шенауи, който се хвърли вдясно от него.