Викингите все още се борят да спрат въртенето на въртележката на куотърбека с отсъствието на Казънс
AP News | 2024-01-03 | 02:56:21

МИНЕАПОЛИС (AP) — Кърк Казънс естествено предизвика най-силния рев на нощта в Минесота, като допълнително засили атмосферата с висока енергия за решаващ мач срещу Грийн Бей.

Кой би могъл да предвиди по-рано този сезон, че подобна гледка ще сигнализира за голям проблем за викингите?

Възстановявайки се от разкъсано ахилесово сухожилие, Казънс беше понижен в ролята на хайп човек, когато разкъса ризата си, за да подпали публиката от кацалка над стадиона точно преди началото. Неговото насърчително и проницателно присъствие в страничната линия не помогна много на заместниците му.

Когато Джарън Хол беше поставен на пейката за Ник Мълънс на полувремето, след прихващане и бъркане, всеки от които доведе до тъчдаун на Пакърс, треньорът на Викингс Кевин О’Конъл смени куотърбека за пети път в девет мача. Въпреки че нямаше много причини да се съмняваме, че Казънс ще избегне контузия през 2023 г., както направи през първите 11 години от кариерата си в НФЛ, липсата на доказано резервно копие ухапа зле викингите (7-9).

Въртящата се въртележка допълнително разкри главоблъсканицата им за 2024 г. и след това с Cousins, обвързани със свободна агенция и острата нужда да започнат да разработват следващия франчайз куотърбек, независимо дали четирикратният избор на Pro Bowl се завърне или не. Този играч вероятно в момента не е в списъка, както се вижда от 16-те загуби, за които куотърбековете са отговорни в осем мача, откакто Cousins ​​падна.

О’Конъл отложи обявяването на титуляр за последния мач от редовния сезон, като Хол, Мълънс и Джошуа Добс се обмислят.

„Мисля, че успяхме да движим футбола през повечето време последователно. Имахме някои удари там, където не сме имали, и трябваше да хвърлим дълъг поглед върху това“, каза О’Конъл.

КАКВО РАБОТИ

Намирането на успешна история от загубата с 33-10 от Пакърс е трудно, но комбинацията от дизайн на играта и бягане по маршрута постоянно караше Хол и Мълънс да приемат. Голяма част от проблема беше, че или не правеха достатъчно бързи четения, или нямаха достатъчно време за хвърляне.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Защитата на пропуска беше толкова слаба, колкото през целия сезон срещу Пакери. LT Christian Darrisaw допусна най-вредния от четирите чувала, когато Престън Смит преплува покрай него, за да избие топката от ръката на Hall и да даде топката на Green Bay на Minnesota 37 с 26 секунди преди полувремето. Пакърс отбелязаха тъчдаун три игри по-късно за преднина от 23-3.

ЗАПАСИ

CB Najee Thompson води Vikings със седем специални отбора този сезон. Той показа напълно своите умения за покриване на удари в неделя, като направи единствения им тъчдаун, като наложи опипване на завърналия се на Пакърс Самари Туре и върна топката на 7-ярдовата линия в първата игра от четвъртата четвърт.

„Казах на много деца, когато бях първокурсник в колежа, „Ще отида да играя в лигата в специални отбори“, каза Томпсън, който не беше избран от Южна Джорджия. „Продължих да работя върху това.“

НАМАЛЯВАНЕ НА ЗАПАСИТЕ

CB Акайлеб Еванс, който беше оставен на пейката в отсечката срещу Детройт на 24 декември след няколко скъпи пропуснати борби, отново беше уязвим при преминаване на покритие и спиране на движение. Отсъствието на другия титуляр Байрън Мърфи през последните два мача с контузия в коляното направи трудностите на Еванс по-изразени.

ДОклад ЗА КОНТУРИЗИ

Мърфи ще има възможност да се завърне тази седмица, но няма гаранция, че ще бъде освободен. RG Ед Инграм избегна сериозно нараняване на рамото си, каза О’Конъл, след като беше принуден да напусне в неделя. WR Jordan Addison (глезен) и CB Mekhi Blackmon (рамо) играха срещу Packers, след като бяха посочени като съмнителни, а O’Connell похвали тяхната издръжливост.

КЛЮЧОВ НОМЕР

2-6. Това е свързано с четвъртия им най-лош рекорд като домакин в историята, най-лошата им подобна оценка от 1-7 през 2011 г.

Викингите ще имат малък шанс да се завърнат в плейофите, като победиха Лъвовете в неделя. Тогава те ще имат нужда от Грийн Бей, за да загубят от Чикаго, Ню Орлиънс да загубят от Атланта и Сиатъл да загубят от Аризона, за да претендират за последно място с уайлд кард. Ако Светците спечелят, Викингите биха могли да приравнят загубата от Тампа Бей в Каролина към загубите от Пакърс и Сийхоукс и пак да влязат, ако спечелят.

От друга страна, загубата в Детройт значително ще подобри проектната им позиция тази пролет. Викингите имат същия рекорд като Атланта, Чикаго и Лас Вегас и победи на два от тези три отбора със загуба от Лъвовете ще ги накарат в топ 10.