Vikings победиха Raiders с 3-0 в мач с най-нисък резултат от НФЛ от 16 години
AP News | 2023-12-11 | 02:56:19

ЛАС ВЕГАС (AP) — Минесота и Лас Вегас изиграха мача от НФЛ с най-нисък резултат от 16 години, с 36-годишния Грег Джоузеф гол от игра с 1:57 до края, което донесе на Викингите победа с 3-0 над Рейдърс в неделя.

Това беше първият мач с 3-0, откакто Питсбърг победи Маями на 26 ноември 2007 г., третият в през последните 40 години и седмият в ерата на Супербоул.

Ударът на Джоузеф гарантира, че мачът няма да завърши без резултат за първи път, откакто Ню Йорк Джайънтс играха с домакина Детройт Лайънс с 0-0 вратовръзка на 7 ноември 1943 г.

Викингите (7-6) имаха общо само 230 ярда, а Raiders (5-8) — губещи от три поредни — бяха ограничени до 201 ярда и девет първи падания. Минесота победи опонент от АФК Запад за първи път този сезон след 0-3.

Това беше първото изключване на Минесота след победата над Пакърс с 16-0 на 23 декември 2017 г. и първото изключване на Лас Вегас след загубата му с 0-24 от Ню Орлиънс на 30 октомври 2022 г.

Ник Мълънс смени борещия се Джошуа Добс на позицията куотърбек и поведе викингите в самотния им удар за отбелязване на голове. Неговото завършване от 22 ярда към Джордан Адисън към Рейдърс 20 постави удара на Джоузеф.

Иван Пейс прехвана куотърбека на Рейдърс Ейдън О’Конъл при следващото шофиране. Рейдърс успяха да си върнат топката с оставащи 7 секунди, но не успяха да извършат отчаяна последна игра.

Викингите загубиха широк приемник Джъстин Джеферсън, офанзивен играч на AP за 2022 г., в втора четвърт до гръдна травма. Той е откаран в болница, съобщи Fox Sports в телевизионно предаване. Това беше първият мач на Джеферсън, след като пропусна предишните седем поради контузия на подколянното сухожилие.

Лас Вегас загуби бягащия бек Джош Джейкъбс заради контузия в коляното през четвъртата четвърт. Джейкъбс поведе NFL в бързането през миналия сезон с 1653 ярда. Той се втурна на повече от 100 ярда в два от предишните три мача.

Нито един отбор не отбеляза гол през първото полувреме, вторият път, който се случи в неделя. Мачът Texans-Jets също беше 0-0 на паузата. Според Fox, това е първият път от октомври 1998 г., когато два мача са били нулеви на полувремето в един и същи ден.

Минесота беше най-близо до гол, но Джоузеф пропусна гол от 49 ярда с 5: 32 остават в половината. Това беше единственото навлизане на Викингите през първото полувреме на територията на Лас Вегас, съответстващо на броя на Рейдърс.

Лас Вегас изглеждаше така, сякаш най-накрая ще излезе от задънената улица в началото на второто полувреме, когато Хънтър Ренфроу вдигна 38 ярда при хващане и бягане на Vikings 11. Ренфроу обаче сбърка трима играчи по-късно и Меки Блекмон се възстанови за Минесота. Викингите влязоха в мача с най-високите за лигата 18 принудителни пипания.

Мачът остана без резултат навлизайки в четвъртата четвърт, което се случи за първи път от седмица 17 на сезон 2017, когато Каубоите и Ийгълс се изправиха всеки друго. Това е първият път, когато Raiders участват в такава игра и вторият за Vikings - 14 ноември 1971 г. срещу Packers беше другият.

МЕЖДУНАРОДЕН УГРАЖДАНЕ

Макс Кросби стана петият Рейдър, записал 50 уволнявания в кариерата си, когато стигна до Добс през втората четвърт. Той е първият играч в историята на франчайза, който стига дотам през първите си пет сезона.

Кросби уреди идеално времето за щракане, за да направи силен скок, принуждавайки Vikings да се справи с Брайън О’Нийл, за да го задържи. Кросби се бори през задържането, за да свали Добс.

ПОКЛОН КЪМ ЖЕРТВИТЕ

Кросби поведе отбора на терена, носейки знамена, представляващи UNLV и силите на реда. Екипът имаше минута мълчание преди началото на мача, за да почете тримата професори от UNLV, които бяха смъртоносно простреляни в сряда, и двама полицаи от магистрален патрул на Невада, които починаха, след като бяха блъснати от кола на 30 ноември.

ТРАВМИ

Викингс: РБ Александър Матисън (глезен) беше контузен през третата четвърт. ... RT Brian O’Neill (глезен) беше наранен през втората четвърт.

Raiders: DT Adam Butler (крак) и LB Kana’i Mauga (коляно) бяха контузени през втората четвърт. Мауга току-що беше активиран от резервата за контузени в събота. Той беше на IR заради контузия на коляното. ... C Андре Джеймс (глезен) беше контузен през третата четвърт.

Vikings: в Синсинати в събота.

Raiders: Бъдете домакин на Los Angeles Chargers в четвъртък вечер.