Виктор Уембаняма има 1-ви трипъл-дабъл в НБА за Спърс със 130-108 срещу Пистънс
AP News | 2024-01-11 | 04:32:18

ДЕТРОЙТ (AP) — Виктор Уембаняма има 16 точки, 12 борби и 10 асистенции за първия си трипъл-дабъл в НБА, водещ в Сан Антонио Спърс до победа със 130-108 над Детройт Пистънс.

Уембаняма, избраният номер 1 в драфта, постигна успеха само за 21 минути игра срещу франчайза, който се надяваше да го привлече . Детройт имаше най-лошото постижение в лигата миналия сезон, но не получи първия избор в лотарията за драфта.

Уембаняма беше 6 от 16 от полето, като пропусна и четирите си опита за 3 точки. Френският феномен с височина 7 фута и 3 показа уменията си за разиграване на почивката и в поста, настройвайки съотборниците си с хлъзгави подавания, за да надмине рекорда си от предишния сезон от седем асистенции.

Спърс (6-30) влязоха в мача с втория най-лош рекорд в НБА, само с ниските Пистънс зад тях и серия от пет загуби.

Детройт (3-35) загуби шест последователни мача, откакто прекъсна рекордната си серия от 28 загуби в НБА.

Сан Антонио пое контрола през първата четвърт с преднина от 31-19 и Пистънс не се бориха много през останалата част от вечерта.

Спърс имаха осем играча, които отбелязаха дубъл фигури, включително Келдън Джонсън със 17 точки и Девин Васъл с 16.

Джейлън Дюрън от Детройт имаше 21 точки и 12 борби. Джейдън Айви вкара 19 точки, като пропусна 11 от 18 удара.

Пистънс бяха без пойнтгарда Кейд Кънингам, който се очаква да отсъства още една седмица поради напрежение в лявото коляно.

Спърс: Домакин на Шарлът в петък вечер.

Пистънс: Домакин на Хюстън в петък вечер.