Виктор Уембаняма има 18 точки, седем блокади, докато Спърс успяха да преодолеят Гризлис със 102-87
AP News | 2024-04-10 | 04:41:34

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Виктор Уембаняма имаше 18 точки, седем блокади, седем борби и шест асистенции, Джулиан Шампание добави 17 точки , а Сан Антонио Спърс успя да победи със 102-87 над Мемфис Гризлис във вторник вечерта през третата четвърт.

Сандро Мамукелашвили добави най-добрите в кариерата си 16 борби заедно с 11 точки, когато Спърс откъсна пържола с 13 загуби от Гризлис. Сан Антонио не беше побеждавал Мемфис от 23 декември 2020 г. Блейк Уесли вкара 13 точки.

Джордан Гудуин направи най-добрите в кариерата си 19 борби, като вкара 10 точки за Гризлис. Брандън Кларк, Скоти Пипен младши и Трей Джемисън имаха по 14 точки за Мемфис.

Шпорите водеха с 49-48 на полувремето, след което взривиха мача през третата четвърт. Сан Антонио започна периода с поредица 25-9 и поведе със 77-61 към четвъртата позиция.

Независимо дали беше защитата на Спърс или лоша стрелба, Мемфис направи само четири удара в четвъртината, като пропусна седем от осем опита за 3 точки.

Сан Антонио увеличи преднината си до 20 в четвъртата част.

И двата отбора загубиха всички надежди да стигнат до следсезона преди известно време. Мемфис е 13-ти в Западната конференция; Сан Антонио седи на дъното на 15-о място.

Вместо това отборите гледат към проектолотарията с оптимизъм за следващия сезон. Wembanyama и неговите съотборници ще имат едногодишен опит и растеж. Мемфис се надява да избегне контузиите, които измъчваха неговите звезди и ключови резерви през по-голямата част от този сезон.

Тази тенденция продължи отново във вторник вечер с 13 играчи на Мемфис, които не се обличаха, което доведе до това, че Гризлис използваха 50-ия си стартов състав този сезон.

Шпорите имаха половин дузина играчи с различни заболявания.

Спърс: в Оклахома Сити в сряда.

Гризлис: в Кливланд в сряда.