Виктор Уембаняма има 31 точки, 12 борби като Спърс топ Пейсърс 117-105
AP News | 2024-03-04 | 04:56:18

САН АНТОНИО (AP) — Виктор Уембаняма имаше 31 точки и 12 борби, за да изведе Сан Антонио Спърс пред Индиана Пейсърс със 117-105 на Неделя вечер.

Уембаняма добави шест блокади, шест асистенции и една открадната топка, като същевременно отбеляза 3 за 4 при 3 точки. Високият 7 фута и 4 новобранец е публикувал пет или повече блокади в пет от последните си шест мача.

T.J. Макконъл имаше 26 точки, Паскал Сиакам добави 21, а Майлс Търнър имаше 16 точки и 10 борби за Пейсърс, които загубиха три от четири.

Малаки Бранхам отбеляза 18 точки за Спърс, докато започна на мястото на Джулиан Шампани, който има изкълчен десен глезен. Девин Васъл и Келдън Джонсън имаха по 17 точки.

Сан Антонио спечели втората си поредна победа, след като загуби пет поредни като част от 1-8 пътуване миналия месец, когато домашната арена беше използвана за годишно родео.

Шпорите са последни в Западната конференция и нямат три поредни победи този сезон. Всяка от трите им предишни поредици от две победи беше последвана от пропуск от четири мача или повече.

Индиана влезе в мача, водещ в лигата, отбелязвайки 123,6 точки на мач, но се труди през първите три четвърти.

Изоставайки с 13 точки, Пейсърс направиха серия от 13-1, за да дръпнат в рамките на 98-97 по средата на четвъртото място. Шпорите отговориха с поредица от 10-0, подхранвана от шест точки от Уембаняма.

Индиана изтри пасив от 12 точки две минути след второто полувреме, като взе първата си преднина при 55-54 след тройка на Търнър.

Както направи през целия мач, Уембаняма поведе отговора на Спърс . Той асистира за тройка на Бранхам и последва със собствена тройка, за да върне Сан Антонио с 68-63 в средата на третата част.

Индиана бе задържана до най-ниските за сезона 16 точки в първата четвърт докато стреля 1 за 13 на 3s. Предишното му дъно беше 17 точки срещу Бостън на 6 януари.

McConnell имаше 12 точки през първата четвърт.

Пейсърс: В Далас във вторник вечер.

Спърс: В Хюстън във вторник вечер.