Винисиус води при победата на Реал Мадрид с 4-0 срещу Жирона. Белингам вкара 2 мрежи, преди да нарани крака
AP News | 2024-02-10 | 21:59:32

БАРСЕЛОНА, Испания (AP) — Винисиус Джуниор представи звездно цялостно представяне, а Джуд Белингам отбеляза два гола, преди да си тръгне с наранен крак, докато Реал Мадрид разби съперника си за титлата Жирона с 4-0 в испанското първенство в събота.

Лидерът Мадрид отвори преднина от пет точки пред втория Жирона, чиито единствени две загуби в иначе сензационния сезон бяха срещу отбора на Карло Анчелоти.

Перфектната вечер в Мадрид имаше един недостатък. Белингам поиска да бъде заменен в началото на второто полувреме само мигове след като направи 3-0. Трябва да се види дали английският полузащитник ще бъде готов за мача срещу Лайпциг във вторник от осминафиналите на Шампионската лига.

Докато Белингам издигна лидерската си сметка в лигата до 15 гола и достигна общо 20 гола, откакто се присъедини към Мадрид миналото лято, Винисиус беше този, който даде сила на Мадрид за изявената победа, като участва във всички голове на домакините.

Бразилският нападател откри резултата само шест минути след началния удар. След това той асистира за голове на Белингам и Родриго и отбеляза удар, който беше блокиран от вратаря на Жирона на пътя на Белингам за лесен гол.

Единственото друго поражение на Жирона в лигата дойде през септември, когато загуби с 3: 0 до Мадрид. След това поражение Жирона измина 15 кръга без загуба, което включва отбора, водещ в класирането.