Винс Уилямс отбелязва 24, а Г.Г. Джаксън добавя 23, докато Гризлис побеждават Уориърс със 116-107
AP News | 2024-01-16 | 04:12:36

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Винс Уилямс младши вкарва 24, Г.Г. Джаксън добавя рекорд в кариерата си с 23 точки, а Мемфис Гризлис победи Голдън Стейт Уориърс със 116-107 в понеделник вечерта при завръщането на Дреймънд Грийн след отстраняването му от лигата.

Джарън Джаксън-младши завърши с 18 точки, въпреки че отбеляза 4 от 20 от игра.

Стивън Къри поведе Уориърс с 26 точки, а Джонатан Куминга завърши с 20 и 11 борби. Андрю Уигинс отбеляза 16.

Грийн, наказан от лигата за неопределено време, след като удари центъра на Финикс Сънс Юсуф Нуркич в лицето на 12 декември, игра 23 минути, отбелязвайки седем точки.

Мачът беше равен през цялото време, като нито един от отборите не имаше двуцифрен аванс през първите три четвърти. Мемфис направи серия от 10-1 в четвъртата, за да поведе със 110-98 четири минути преди края, достатъчно за Мемфис да прекъсне поредицата си от две загуби.

Играта беше годишното честване на Деня на Мартин Лутър Кинг младши за Гризлис. Иконата на гражданските права беше убита от куршум на убиец през 1968 г. на балкона на мотел Lorraine, на кратко разстояние южно от FedExForum, където Grizzlies играят домакинските си мачове.

Grizzlies се справят със седем наранявания играчи, които не са на разположение за мача в понеделник, включително петимата най-добри голмайстори на Мемфис. Въпреки това Джарен Джаксън младши и Санти Алдама, които и двамата пропуснаха съботната загуба от Клипърс, се завърнаха.

Уориърс стреляха 51% през първото полувреме, но бяха само 28% извън дъгата. Това, съчетано с осем загуби на Голдън Стейт, задържа Мемфис близо, а Уориърс водеха с 56-45 на паузата. Голдън Стейт не можа да създаде дистанция от импровизираните Гризлис.

Имаше по-малка публика от очакваното за мача поради температурите в юношеските години и около 6 инча сняг в Мемфис. Гризлис — очаквайки малката публика — обявиха два часа преди мача, че всеки притежател на билети, който не може да присъства поради зимните условия, може да размени билетите си за един от следващите три домакински мача — 23 януари срещу Орландо; 29 януари срещу Сакраменто Кингс или 1 февруари срещу Кавалиърс.

Warriors: Завършете пътуване с четири мача в Юта в сряда.

Grizzlis: Започнете пътуване с четири мача в четвъртък в Минесота.