Винсент Трочек и Мика Зибанеджад водят Рейнджърс до победа с 4-3 над Кепитълс за аванс от 2-0 в серията
AP News | 2024-04-24 | 04:16:20

НЮ ЙОРК (AP) — Винсент Трочек и Мика Зибанеджад имат по един гол и асистенция и трофея на президента- победата на Ню Йорк Рейнджърс успя да победи Вашингтон Кепитълс с 4-3 във вторник вечерта за преднина от 2-0 в плейофната им серия от първия кръг.

Джак Рослович и К'Андре Милър също отбелязаха за Рейнджърс, и Ерик Густафсон и Алексис Лафрениер имаха по две асистенции. Игор Шестеркин спря 22 изстрела.

Ню Йорк, който търси първото си първенство за Купа Стенли от 30 години, спечели четири поредни и 12 от последните си 15 мача. Рейнджърс, трети в пауърплея през сезона, бяха 2 за 6 с предимство и вкараха гол от къс играч.

Том Уилсън имаше гол и асистенция, а Конър Макмайкъл и Дилън Строум също вкара за Столичани, които бяха спечелили четири от пет, за да закрият сезона и взеха втората уайлд кард в Източната конференция. Чарли Линдгрен завърши с 23 спасявания.

Мач 3 от най-добрите от седемте серии е в петък във Вашингтон.

Звездата на Вашингтон, лявото крило Алекс Овечкин отправи два удара към вратата, след като 38-годишният футболист остана без един в мач 1 .

При воденето на Ню Йорк с 4-2, имаше известно блъскане и блъскане 6 1/2 минути в третия период, след като Артеми Панарин от Рейнджърс нокаутира T.J. Оши отстрани шайбата със силен удар. Играта беше прегледана за голяма дузпа, но такава не беше отсъдена. Вместо това на Макмайкъл беше даден непълнолетен за грубо отношение, докато Уайсън се пързаляше близо до скамейката на Рейнджърс и разговаряше със сензацията новобранец Мат Ремпе.

Оши напусна леда за съблекалнята, но се върна с малко повече от пет минути до края на играта.

Уилсън дръпна Capitals в рамките на един с втория си гол за вечерта, когато отрази удар във въздуха на Хендрикс Лапиер покрай Шестеркин при оставащо 8:15.

Capitals изтеглиха Линдгрен за допълнителен скейтър с 2:48 до края и имаше няколко шанса, но не успя да изравни.

Кепиталс изоставаха с 2-1 след 20 минути и изравниха резултата с гол от силна игра около 30 секунди, след като Ремпе беше изгонен за груба игра. Строум получи пас отпред от Уилсън и го отрази покрай Шестеркин в 4:14 на секундата за първия си гол в кариерата след сезона. Това беше първият гол на Столичани с предимство при 17 положения срещу Рейнджърс тази година.

Когато силовата игра на Рейнджърс затихваше, Рослович стреля от десния кръг над блокиращия блок на Линдгрен и лявото рамо за преднина от 3-2 с 7:34 оставащи в средата на периода.

Ню Йорк увеличи преднината си до 4-2 с гол от къси играчи при 3:08 минути до края на втория. След обрат от страна на Столичани, Зибанеджад – правейки даване и тръгване с Крейдер при удар – видя Милър да изостава в средата и изпрати пас обратно към защитника, който го стреля покрай Линдгрен.

Столичани влязоха в мача, фокусирани върху получаването на повече удари към вратата. Те направиха това в началото, като получиха пет в първите 2 1/2 минути. Въпреки това, те успяха само още два пъти през останалата част от първия период.

McMichael изведе Capitals първи на таблото в 5:09. Защитникът на Рейнджърс Райън Линдгрен изби шайбата от T.J. Оши, но тя мина точно към Макмайкъл, който бързо я прокара покрай Шестъркин отляво. Това беше първият гол в плейофната кариера на Макмайкъл, а Дилън Макилрат получи асистенция за плейофната си точка в кариерата.

Трочек изравни за Рейнджърс в 7:56 при третия им удар към вратата. След равенство в десния кръг, Трочек отклони подаването на Густафсон.

С Рейнджърс във втората им пауър игра, Зибанеджад отправи изстрел, който излезе от ръкавицата на защитника на Кепитълс Александър Алексеев и над ръкавицата на Линдгрен с 5:32 остават в първия. Това беше 17-ият гол на Зибанеджад в 60 плейофни мача в кариерата.