Водещите на Изток Селтикс удържат най-добрия Тимбъруулвс на Запад в OT, подобряват се до 18-0 у дома
AP News | 2024-01-11 | 05:40:19

БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 45 точки — 14 от тях през четвъртата четвърт и още 12 в продълженията — като Бостън Селтикс победи Минесота Тимбъруулвс със 127-120 в мач между двамата лидери в конференцията в сряда вечер, за да остане перфектен у дома.

Джейлън Браун имаше 35 точки и 11 борби за Селтикс, които са с 18-0 у дома за първи път в историята на франчайза. Джру Холидей вкара 12, включително ъглова тройка от офанзивен отскок на Дерик Уайт, за да завърши серия от 14-3, която даде преднина на Бостън със 111-109 26 секунди до края на редовното време.

С Timberwolves co -собственик — и враг на Бостън — Алекс Родригес, седнал край корта, Антъни Едуардс удари чифт наказателни удара, за да изравни резултата. Тейтъм пропусна удар извън равновесие при сирената, който можеше да спечели мача в редовното време.

Едуардс имаше 29 точки, а Карл Антъни-Таунс вкара 25 с 13 борби за Минесота (26-11), която има най-добър рекорд в Западната конференция и изостава само от Бостън (29-8) като цяло.

Селтикс спечелиха първите си 17 мача у дома този сезон — и 24 поредни мача от редовния сезон, връщайки се към миналия март. (Те наистина загубиха в Бостън по време на плейофите, включително загуба в мач 7 от Маями Хийт на финалите на Източната конференция.)

Бостън водеше с девет осем минути преди края на втората четвърт и все още имаше преднина от 54-48 в последната минута на полувремето, преди Минесота да вкара последните пет точки преди почивката, правейки мача с една точка, когато Таунс открадна топката и подаде на Едуардс бърз пробив точно преди сирената.

Таунс вкараха при първото притежание на топката от второто полувреме, за да дадат първа преднина на Тимбъруулвс. Минесота поведе със 106-97 при 3:35 преди края на четвъртия мач, преди Бостън да вкара 14 от последните 19 точки в редовното време.

Тимбърулвс: домакин на Портланд Трейл Блейзърс в петък вечер.

Селтикс: в Милуоки Бъкс в четвъртък вечер.