Водещият в НХЛ Рейнджърс печели 50-а победа, Куик поставя рекорд на САЩ при победа с 8-5 над Койотс
AP News | 2024-03-31 | 03:16:33

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Алексис Лафрение има три гола и две асистенции, Джонатан Куик счупи рекорда за победи за САЩ родените вратари и водещият в НХЛ Ню Йорк Рейнджърс достигнаха 50-и победи, побеждавайки Аризона Койотс с 8-5 в събота.

Джонатан Куик спря 27 изстрела, надминавайки Райън Милър с неговата 392-ра победа.

>

Артери Панарин вкара гол на празна врата 2:25 минути преди края, негов 44-и за сезона, и имаше три асистенции, които му дадоха 63. Лафрениер отбеляза хеттрика с празна врата 14 секунди преди края. Той има 25 гола, връх в кариерата си за първия общ избор за 2020 г.

При равенство 3 в третия период, Рейнджърс вкараха три пъти през първите 10 минути, за да на пръв поглед отворят. Крис Крейдър, Зак Джоунс и Баркли Гудроу отбелязаха головете в третия, като ударът на Гудроу с ръка беше решаващият гол.

Аризона намали с 6-5, преди Панарин да го остави на лед.

Рейнджърс, със 104 точки, спечели петата си поредна победа и завърши март 10-3-1. Ню Йорк е 20-4-1 от февруари.

Райън Линдгрен отбеляза гол и две асистенции за Рейнджърс.

Матиас Макели, Клейтън Келър, Ник Бюгстад, Лоусън Краус и Логан Кули вкара за Аризона. Келър има рекордна серия от осем точки за сезона. Той има 31 гола. Bjugstad има голове в четири поредни мача.

Карел Веймелка направи 24 спасявания за Аризона.

Защитникът на Рейнджърс Джейкъб Труба се завърна, след като пропусна 11 мача поради контузия в долната част на тялото. Капитанът на Рейнджърс игра последно на 4 март.

Рейнджърс: Домакин Питсбърг в понеделник вечер.

Койотс: Домакин на Ванкувър в сряда вечер.