Вторият гол на Джоел Фараби издига Флайърс над Уайлд с 4-3 в продълженията
AP News | 2024-01-13 | 06:16:19

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Джоел Фараби вкара втория си гол за вечерта в 3:36 часа на продължението, за да донесе победа на Филаделфия Флайърс с 4-3 над Минесота Уайлд в петък вечер.

Тайсън Форестър и Оуен Типет също вкараха за Флайърс, които спечелиха три от четири. Картър Харт направи 26 спасявания.

Маркъс Йохансон, Райън Хартман и Мат Болди отбелязаха за Уайлд, които са 1-7 след загубата на звездния нападател Кирил Капризов заради контузия на 30 декември.

Марк-Андре Фльори от Минесота спря 31 изстрела, като остана равен с Патрик Рой за второто място в списъка с победи в кариерата на НХЛ.

В началото на продълженията Матс Зукарело от Минесота беше повикан за спъване. Уайлд унищожи по-голямата част от полученото 4-на-3, но докато силовата игра изтичаше, Фараби отбеляза в удар на Егор Замула за победител в играта.

Минесота отбеляза два гола за по-малко от три минути в началото на третия мач, за да поведе с 3-1. Хартман веднъж подаде пас от Алекс Гологоски в долната част на левия кръг за лицево лице за своя 13-ти гол за сезона. След това Болди удари подаване от Джейк Мидълтън за своя 15-и за годината.

Но Флайърс вкараха два гола за минута и половина, за да изравнят резултата при 3-3. Първо, Forester зарови пас на Scott Laughton. След това, при отложена дузпа, Типет победи Фльори с китка от левия кръг в 10:56 на третия.

След нулева първа част, Йохансон изведе Уайлд на върха след по-малко от минута второ. Джоел Ериксон Ек направи обрат на синята линия на Минесота и удари Йохансон с пробив. Йохансон го премести в горната позиция и хвърли шут покрай Харт за неговия шести гол за сезона.

Филаделфия изравни резултата по-малко от три минути по-късно, когато Травис Конечни пусна пас в слота, където Фараби го пренасочи към Фльори.

Флайърс: В Уинипег в събота вечер.

Див: домакин на Аризона в събота вечер.