Вуцевич и Дерозан отбелязаха по 24 точки, за да помогнат на Булс да победи Раптърс със 116-110
AP News | 2024-01-19 | 05:09:19

ТОРОНТО (AP) — Никола Вуцевич имаше 24 точки и 13 борби, Демар Дерозан отбеляза 24 точки срещу бившия си отбор, а Чикаго Булс победиха Торонто Раптърс 116-110 в четвъртък вечер.

Колби Уайт добави 23 точки, за да помогне на Булс да прекъсне серия от четири загуби в Торонто. Патрик Уилямс вкара 12 точки, а Алекс Карузо и Айо Досунму имат по 10. Чикаго изпревари Торонто със 74-50 по точки в боята.

Скоти Барнс имаше 31 точки, една по-малко от най-добрия си резултат в кариерата за Торонто . RJ Barrett добави 17 точки.

Раптърс отбелязаха най-лошите за сезона 4 за 32 от далечно разстояние в понеделник при загуба от Бостън, след което направиха най-лошия за сезона 20 в сряда при победата на Маями. Торонто отново остана студен в четвъртък, като пропусна девет прави от разстояние, за да започне мача. Раптърс завършиха 10 за 38 при тройки.

Брус Браун отбеляза 15 точки в дебюта си в Торонто, ден след като беше част от треда, който изпрати двукратния играч на звездите Паскал Сиакам в Индиана.

Колегите от Торонто, нападателят Джордан Нвора и гардът Кира Луис Джуниър бяха активни, но нито един не игра.

Торонто изоставаше с 38-27 след първата четвърт, но се събра, за да намали разликата до пет точки, 63- 58, на половината. Барнс вкара девет точки в третия, но Булс поведоха с 90-86 до четвъртия.

Центърът на Раптърс Якоб Поелтъл пропусна шестия си пореден мач заради изкълчен ляв глезен.

Булс: домакин на Мемфис в събота вечер.

Раптърс: в Ню Йорк в събота вечер.