Йънг има 30 точки, 14 асистенции, докато Хоукс побеждават Рокетс 134-127
AP News | 2023-12-21 | 05:48:19

ХЮСТЪН (АП) — Трей Йънг има 30 точки и 14 асистенции, докато Атланта Хоукс устояха на късна атака от Хюстън Рокетс, за да получат 134- 127 победа в сряда вечер.

Това е петият пореден мач, в който Йънг има поне 30 точки и 10 асистенции, което е най-дългата подобна поредица в кариерата му.

Хюстън използва 14-0 рън, за да намали преднината до 127-123 с около 90 секунди до края. Фред ВанВлийт отбеляза пет точки в тази част, а Дилън Брукс ги завърши с тройка.

Йънг вкара първите точки на Атланта след почти пет минути в скок след това. Но Йънг обърна топката няколко секунди по-късно и полагане на Брукс върна Рокетс в рамките на 4 отново с малко по-малко от минута преди края.

Саддик Бей вкара тройка за Хоукс, за да увеличи преднината до 132-125 35 секунди преди края и Атланта удържа победата.

Хоукс поведоха с цели 20 в началото, след като отбелязаха осем тройки през първата четвърт. Те се охладиха след това и направиха само девет до края на пътя, за да завършат 17 от 40 от далечно разстояние.

Джабари Смит-младши поведе Рокетс с рекорд в кариерата си от 34 точки с 13 борби и ВанВлийт имаше рекордни за сезона 32 точки с 15 асистенции, докато Хюстън загуби трети пореден мач.

Атланта имаше преднина от 8 точки, преди да използва серия от 10-0, за да направи 127-109 по средата на четвъртия мач. Onyeka Okongwu направи две наказателни удара в този период, след като Брукс беше отсъден за грубо нарушение с 1, след като го удари в областта на слабините, докато се опитваше да премине през параван.

Пробив 7-0 от Атланта направи резултата 114-103 с около осем минути преди края. Брукс и Джейлън Грийн направиха тройки за Хюстън, но Йънг направи една за Атланта между двата кофа на Хюстън, за да намали преднината до 117-109.

Хоукс водеха с 12 на полувремето и водеха с девет след това удар на Dejounte Murray около девет минути преди края на третия, преди Rockets да използват серия от 15-5, за да поведат с 90-89 около пет минути по-късно.

Атланта си върна лидерството с 6-0 закъсня в третия, но Смит вкара тройка близо до края на периода, за да остави Хюстън напред със 100-98, влизайки в четвъртия.

Хоукс: Посетете Маями в петък вечер.

Рокетс: домакин на Далас в петък вечер.